X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Polska i Litwa podobnie widzą zagrożenia dla bezpieczeństwa naszego regionu"

14.05.2021 12:11
Polsko-litewskie relacje wojskowe były tematem spotkania ministrów obrony Polski i Liwy - Mariusza Błaszczaka i Arvydasa Anušauskasa
Audio
  • Minister Mariusz Błaszczak: Polska i Litwa podobnie widzą zagrożenia dla bezpieczeństwa naszego regionu (IAR)
  • Spotkanie ministrów obrony Litwy i Polski w Warszawie [POSŁUCHAJ]
Podczas spotkania ministrowie obrony poodpisali Wspólny komunikat podsumowujący obrady II posiedzenia Polsko  Litewskiej Rady Ministrów Obrony
Podczas spotkania ministrowie obrony poodpisali „Wspólny komunikat podsumowujący obrady II posiedzenia Polsko – Litewskiej Rady Ministrów Obrony”twitter/@MON_GOV_PL

Wojskowe relacje Polski i Litwy są bardzo bliskie; podzielamy z Litwą ocenę zagrożeń, wspólnie szukamy odpowiedzi na nie - mówił w piątek po spotkaniu z litewskim ministrem obrony narodowej Arvydasem Anusauskasem szef MON Mariusz Błaszczak.

Błaszczak przekazał, że razem z jego litewskim odpowiednikiem podzielają oceny dotyczące zagrożeń. "Zagrożenia są wspólne, wspólnie też szukamy odpowiedzi na te zagrożenia" - podkreślił. Zwrócił uwagę na aktywność Polski i Litwy w NATO i EU. Podkreślił, że dwustronne relacje wojskowe Polski i Litwy są bardzo bliskie. 

Szef MON zwrócił też uwagę na wspólne ćwiczenia wojsk obu państw. Wskazał, że szefem sztabu Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód, które stacjonuje w Ełku jest litewski oficer. "Zwiększa się zaangażowanie oficerów w tym dowództwie, jest to forum wymiany doświadczeń wojskowych" - zaznaczył.


Błaszczak przekazał, że piątkowa rozmowa dotyczyła także zwiększenia liczby wspólnych ćwiczeń, zarówno wojsk operacyjnych, jak i WOT. "W Polsce WOT funkcjonuje stosunkowo krótko, na Litwie doświadczenia żołnierzy ochotników są dużo dłuższe" - zauważył.

Minister przekazał, że rozmowa dotyczył także rozwoju infrastruktury drogowej i kolejowej przy granicy polsko-litewskiej. 

IAR/PAP/ks

W Polsce powstanie koncern multienergetyczny. Jego liderem ma być PKN Orlen

14.05.2021 09:00
W najbliższych miesiącach ma dojść do połączenia Orlenu, PGNiG i Lotosu. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiada, że nowy koncern multienergetyczny zainwestuje między innymi w bardziej ekologiczne paliwa.

ABW zlikwidowało infrastrukturę wykorzystywaną m.in. przez obce służby specjalne. Zatrzymano dwie osoby

14.05.2021 09:06
- Funkcjonariusze ABW zatrzymali dwie osoby podejrzane o zakłócanie pracy sieci teleinformatycznej. Dzięki działaniom Agencji udało się zlikwidować infrastrukturę wykorzystywaną m.in. przez obce służby specjalne - przekazał w piątek Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Separatyści z Donbasu chcą startować w wyborach parlamentarnych w Rosji

14.05.2021 09:43
W Rosji na listach rządzącej partii mogą pojawić się nazwiska separatystów z Ługańska i Doniecka. Porozumienie w tej sprawie podpisali działacze Jednej Rosji i Związku Ochotników Donbasu

Zbigniew Rau: "Omówiliśmy priorytety współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej"

14.05.2021 14:32
Szef polskiej dyplomacji był gospodarzem spotkania ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) – Polski, Czech, Słowacji i Węgier, które odbyło się w Łodzi