X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Pielęgnowana duma z polskości". Prezydent nadał odznaczenia członkom Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"

19.09.2021 08:20
Prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe członkom Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" z okazji 30-lecia jego istnienia.
Otwarcie Światowego Centrum Polonii w Pułtusku
Otwarcie Światowego Centrum Polonii w PułtuskuTwitter/Kancelaria Prezydenta RP

Ordery "za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiego dziedzictwa kulturowego, za działalność na rzecz środowisk polonijnych" wręczył w imieniu prezydenta sekretarz stanu w jego kancelarii Adam Kwiatkowski.

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali Dariusz Piotr Bonisławski i ksiądz biskup Wiesław Lechowicz, Srebrnym Krzyżem Zasługi Tomasz Głowiński, Anna Kietlińska, Tomasz Różniak i Władysław Strutyński, a Brązowym Krzyżem Zasługi Krzysztof Łachmański i Elżbieta Stelmachowska.

- Jest ogromnie istotne, aby nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata duma z polskości była pielęgnowana, a więzi mające źródło w poczuciu tożsamości narodowej były umacniane - napisał w liście skierowanym do Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił zasługi Stowarzyszenia dla utrzymania łączności Polaków z zagranicy i Polonii z krajem w sferach kultury, pamięci i pomocy materialnej. Przypomniał Konferencję "Kraj - Emigracja” pod patronatem Jana Pawła II, I Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy oraz I Światowy Zjazd Kombatantów.

- Jestem pełen uznania dla trzydziestoletnich dokonań Stowarzyszenia "Wspólnota Polska”. W strukturach tej organizacji znalazło się wiele wybitnych osobistości, które przyczyniły się do zwycięstwa wolności w Polsce oraz zbudowania podwalin demokratycznej, nowoczesnej Rzeczypospolitej. Stworzyli Państwo potężną sieć współpracy z ponad pięciuset podmiotami w 54 krajach, reprezentującymi Polaków na Wschodzie i światową Polonię - napisał prezydent Andrzej Duda.

IAR/ho

W Białymstoku otworzono Muzeum Pamięci Sybiru

17.09.2021 17:58
W Białymstoku zostało w piątek oficjalnie otwarte Muzeum Pamięci Sybiru - ogólnopolska instytucja kultury, która ma prezentować m.in. problematykę deportacji na Wschód. W uroczystości wzięli udział Sybiracy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Pierwsi zwiedzający będą mogli oglądać ekspozycję od soboty.

Uroczystości upamiętniające 80. rocznicę sformowania Armii gen. Władysława Andersa

18.09.2021 09:28
Powstanie Armii Polskiej było możliwe dzięki układowi Sikorski-Majski, który zakładał, że polskie oddziały zostaną stworzone ze zwolnionych na mocy amnestii mieszkańców Kresów Wschodnich.

W Berlinie ruszył V Kongres Młodej Polonii

18.09.2021 12:25
Wydarzenie gromadzi ponad stu uczestników, głównie przedstawicieli organizacji polonijnych, ale też niemieckich polityków i ekspertów.