Redakcja Polska

Węgry: polonijne dzieci przystroiły choinkę w polskiej ambasadzie

08.12.2023 10:13
Dzieci z dwóch polskich szkół działających na Węgrzech odwiedziły dziś polską ambasadę w Budapeszcie. Powód zaproszenia ich przez ambasadora Sebastiana Kęćka był bardzo ważny - dzieci przystroiły żywą choinkę w budynku polskiego przedstawicielstwa w tym kraju.
Choinka w ambasadzie RP w Budapeszcie
Choinka w ambasadzie RP w BudapeszcieFot.: Kęciek Sebastian @SebastianKeciek Źródło: X/

Drzewko przyozdobione przez polonijne dzieci będzie towarzyszyło wszystkim najbliższym wydarzeniom dyplomatycznym w polskiej ambasadzie.

Posłuchaj
00:40 12699253_1.mp3 Polonijne dzieci przystroiły choinkę w polskiej ambasadzie w Budapeszcie. Materiał Piotra Piętki (IAR)

 

W piątek na przedświąteczne spotkanie wigilijne przybędzie tu między innymi wiceprzewodniczący węgierskiego Zgromadzenia Narodowego.

IAR/dad

Litwa: Związek Tłumaczy Literatury uhonorował Instytut Polski w Wilnie

06.12.2023 17:33
W wileńskim Ratuszu odbyła się ceremonia, podczas której Instytut Polski w Wilnie został uhonorowany przez Litewski Związek Tłumaczy Literatury. Wyróżnienie o nazwie "Nagroda Przyjaciół" przyznawane jest od 2007 roku.

Inspiracje Matejką w Pałacu Prezydenckim. Pierwsza dama i krakowscy licealiści udekorowali choinkę

07.12.2023 11:46
Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, wspólnie z uczniami liceum plastycznego w Krakowie, udekorowała choinkę w Pałacu Prezydenckim. Kolorystyka dekoracji świątecznych to barwy narodowe: biało–czerwone, a także symbolizujące Kraków: biało–niebieskie i złote.

Ruszył coroczny, 81. już konkurs krakowskich szopek

07.12.2023 13:50
W Krakowie ruszył 81. konkurs krakowskich szopek. Zgodnie z tradycją wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji szopek na Rynku Głównym turystom i mieszkańcom. W tym roku wyjątkowo - bo ze względu na opady śniegu - nie przed pomnikiem Adama Mickiewicza, a pod Sukiennicami.