Redakcja Polska

Lwów: charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy u franciszkanów

18.12.2021 16:49
Ozdoby świąteczne, pierniki, gorące napoje i rękodzieło można nabyć podczas kiermaszu u franciszkanów we Lwowie na Ukrainie. To szósta edycja kiermaszu bożonarodzeniowego zorganizowanego w parafii św. Antoniego.
Audio
  • Lwów: charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy u franciszkanów. Przygotował Eugeniusz Sało
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock

Posłuchaj
00:47 11462086_1.mp3 Lwów: charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy u franciszkanów. Przygotował Eugeniusz Sało

 

Franciszkanin ojciec Paweł Odój podkreślił, że na kiermasz przychodzą parafianie całymi rodzinami. "U nas w parafii jest taki klimat bardziej rodzinny, więc stworzyliśmy taką możliwość, żeby w rodzinnym kole mogli razem coś dobrego zrobić" - zaznaczył duchowny.

Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na budowę Ośrodka dla Samotnych Matek i Bezdomnych Kobiet, który powstaje we Lwowie z inicjatywy sióstr albertynek. Siostra Hieronima Dorota Kondracka podkreśliła, że szczególnie zimą bezdomne kobiety potrzebują schronienia. - Chcemy, aby ten dom powstał właśnie dla takich kobiet, by one znalazły dach nad głową, bezpieczeństwo, miłość i ciepło rodzinne - powiedziała albertynka.

Podczas kiermaszu zebrano dotychczas prawie 50 tysięcy hrywien, czyli równowartość ponad 7,5 tysiąca złotych. Zamówienia online można składać do 22 grudnia.

IAR/dad

Senat USA zatwierdził nowego ambasadora w Polsce. Został nim Mark Brzezinski

18.12.2021 17:30
Amerykański Senat zatwierdził Marka Brzezinskiego na ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce. Dyplomata wygłosił przed izbą wyższą Kongresu specjalne przemówienie.

Polski żołnierz na Białorusi. Będzie list gończy? Jest stanowisko prokuratury

18.12.2021 14:50
Prokuratura przekazała, że rozważa złożenie wniosku do sądu o areszt tymczasowy i list gończy za żołnierzem, który przeszedł przez granicę na stronę białoruską. "W śledztwie zabezpieczane są dowody" - informują śledczy.

Ostatnie pożegnanie Włodzimierza Paca. Dziennikarz spoczął na cmentarzu w Samogródzie

18.12.2021 16:10
Najbliższa rodzina, przyjaciele i koledzy z pracy, pożegnali Włodzimierza Paca, wieloletniego korespondenta Polskiego Radia na Białorusi i w Rosji. Dziennikarz został pochowany na cmentarzu w Samogródzie koło Sokółki na Podlasiu. Zmarł 10 grudnia w Mińsku, miał 54 lata.