X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Toruniu powstanie Europejskie Centrum Filmowe Camerimage

23.11.2021 12:17
Zapowiedział to wicepremier Piotr Gliński podczas uroczystej gali zakończenia 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage – jednego z największych na świecie festiwali poświęconych sztuce operatorów filmowych
Audio
  • W Toruniu powstanie Europejskie Centrum Filmowe Camerimage - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Wicepremier Piotr Gliński podczas konferencji prasowej w Toruniu
Wicepremier Piotr Gliński podczas konferencji prasowej w ToruniuFoto: PAP/Leszek Szymański

Nagrodę główną festiwalu – Złotą Żabę – otrzymał w tym roku Irlandczyk Robbie Ryan. Niemiecki operator Jost Vacano odebrał nagrodę za całokształt twórczości. Srebrną Żabę otrzymał w sobotę Bruno Delbonnel za zdjęcia do filmu "Tragedia Makbeta". Operator gościł w Toruniu podczas otwarcia festiwalu razem z reżyserem filmu Joelem Coenem. Brązową Żabę otrzymał operator Greig Fraser za zdjęcia do filmu "Diuna" w reżyserii Denisa Villeneuve. W konkursie filmów polskich zwyciężył operator Piotr Sobociński junior za film "Hiacynt" w reżyserii Piotra Domalewskiego. Festiwal zakończył specjalny pokaz filmu "Nie czas umierać", ostatniego z Danielem Craigiem w roli Jamesa Bonda.

Podczas uroczystości tegorocznego święta operatorów filmowych w Toruniu wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński zapowiedział, że dzięki współpracy polskiego rządu oraz Fundacji Tumult powstanie Europejskie Centrum Filmowe Camerimage. Będzie ono rozwinięciem festiwalu. Budowa pochłonie 600 milionów złotych. - To inwestycja w Polskę - mówił prof. Piotr Gliński.

- Chciałbym, aby siedziba Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage była obiektem, którego Toruniowi będą zazdrościli przez lata – powiedział dyrektor i twórca festiwalu Marek Żydowicz. Podkreślił on, że zabiegał o stworzenie takiej instytucji od wielu lat.

Budowa Centrum ma zostać ukończona w 2025 roku.

W ramach tegorocznego festiwalu EnergaCamerimage odbyło się dziesięć konkursów - m.in. konkursy filmów fabularnych, wideoklipów, debiutów reżyserskich i operatorskich czy seriali. Festiwal EnergaCamerimage w 2019 r., po 20 latach, wrócił do Torunia, gdzie odbywał się w latach 1993-1999. Później przeniesiony został do Łodzi, a w 2010 r. do Bydgoszczy.

IAR/ep

"Nieznośna Niepodległość". Historia Polski na wesoło

22.11.2021 10:30
Najnowszy tomik z serii "Horrrendalna historia Polski" przybliża młodym czytelnikom okres dwudziestolecia międzywojennego.

Węgry: koncert z okazji 20-lecia Polonijnego Zespołu Ludowego Polonez

22.11.2021 14:58
Uroczysty koncert z okazji 20-lecia Polonijnego Zespołu Ludowego Polonez odbył się w sobotę w Budapeszcie. Wykonano tańce z różnych regionów Polski. Zespół obchodził 20-lecie w zeszłym roku, ale z powodu pandemii nie można było wtedy uczcić rocznicy.

Prezydenckie Nagrody "Dla Dobra Wspólnego" rozdane. Znamy laureatów

22.11.2021 16:01
Prezydent Andrzej Duda wręczył nagrody w VI edycji Nagrody "Dla Dobra Wspólnego". - Drobny gest wykonany przez drugiego człowieka ma zupełnie niespodziewaną moc. Prostymi działaniami można przynieść wiele dobra - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas gali.