X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Noc Muzeów 2022. Belweder otwiera swoje drzwi dla zwiedzających

14.05.2022 13:00
Koncertował tam Fryderyk Chopin, urzędował i zmarł Józef Piłsudski a dziś to jedna z głównych rezydencji Prezydenta - mowa o Belwederze, którzy dziś otwiera się dla zwiedzających w ramach Nocy Muzeów w Warszawie.
Noc Muzeów 2022. Belweder otwiera swoje drzwi dla zwiedzających
Noc Muzeów 2022. Belweder otwiera swoje drzwi dla zwiedzającychMateusz Wlodarczyk / Forum

Wnętrza klasycystycznego pałacu będą dostępne od 17.00 do północy. Konrad Filip Komarnicki z Biura Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kancelarii Prezydenta powiedział, że Belweder to wyjątkowy świadek historii.

"Zapraszamy do bardzo romantycznego i wyjątkowego pałacu, gdzie najważniejszym wydarzeniom współczesnej polityki towarzyszą odgłosy powstańców listopadowej nocy, gdzie wciąż słychać muzykę wydobywającą się spod palców kilkuletniego Chopina, a po korytarzach snuje się cień sumiastych wąsów Marszałka" - podkreślił.

I właśnie zrekonstruowany gabinet Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie jedną z głównych atrakcji Nocy Muzeów w Belwederze. Na zwiedzających czekają pokój adiutanta, salonik, gabinet oraz pokój szachowy. Będzie można też zobaczyć sale reprezentacyjne pałacu - Marmurową, Lustrzaną i Pompejańską.

Grupy 25-osobowe będą oprowadzane przez przewodników. Osoby zwiedzające Belweder proszone są o zabranie dokumentu tożsamości ze zdjęciem i niewnoszenie niebezpiecznych przedmiotów.

Noc Muzeów 2022

W nocy z soboty na niedzielę (z 14 na 15 maja) swoje drzwi otworzy wiele instytucji kulturalnych, naukowych oraz urzędy i instytucje publiczne w całym kraju. Jest to dzień w roku, w którym za darmo można zwiedzić miejsca, które na co dzień oferują szereg wystaw. W Noc Muzeów oprócz wystaw stałych, wiele instytucji decyduje się na pokazy specjalne, wystawy czasowe oraz oprowadzanie z przewodnikiem większych grup. 

Oprócz miejsc oczywistych - takich jak: muzea, galerie sztuki, zwiedzający mają możliwość zobaczenia od środka instytucje publiczne takie jak: sądy, Straż Miejska czy nawet siedziba komunikacji miejskiej. 

Każdy, kto chce udać się na nocne zwiedzenie, musi liczyć się z dużym zainteresowaniem i kolejkami, na które liczą organizatorzy. 

IAR/ho

Arcydzieło Rembrandta "Jeździec polski" na wystawie w Łazienkach Królewskich

10.05.2022 13:24
Arcydzieło Rembrandta "Jeździec polski” znane też pod nazwą "Lisowczyk" trafiło na nową wystawę w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Obraz był częścią obszernej kolekcji ostatniego króla Polski Stanisława Augusta.

„Dzień zwycięstwa”. Prace ukraińskiego artysty na Zamku Ujazdowskim w Warszawie

10.05.2022 09:59
W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zainaugurowano pokaz plakatów ukraińskiego artysty Andrija Jermołenki oraz grafika Wojciecha Korkucia.

Wystawa twórczości Leona Wyczółkowskiego w Zamku Królewskim na Wawelu

12.05.2022 16:29
Pastele, akwarele i rysunki autorstwa młodopolskiego mistrza, ale przede wszystkim jego zaginiony w czasie wojny obraz "Góralka", znany też jako "Wiejska dziewczyna w żółtej chuście", oglądać można od piątku na wystawie "Wyczółkowski odnaleziony" w Zamku Królewskim na Wawelu.