Redakcja Polska

Agnieszka Kamińska: Polskie Radio od początku bandyckiej napaści Rosji pomaga Ukrainie

30.05.2022 11:20
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska powiedziała, że Polskie Radio od początku bandyckiej napaści Rosji pomaga Ukrainie i Ukraińcom. W Studiu Koncertowym PR prezes Kamińska otworzyła koncert "To, co najpiękniejsze - Dzieciom", który kończy zbiórkę pieniędzy na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka KamińskaCezary Piwowarski

Prezes Kamińska przekazała na ręce ambasadora Ukrainy w Polsce Andrieja Deszczycy czek z licytacji charytatywnej Polskiego Radia. - Mamy nadzieję, że te pieniądze pomogą choć w części tym dzieciom i lekarzom, których słyszeliśmy i widzieliśmy - powiedziała Agnieszka Kamińska.

Pomoc dla Ukrainy

Akcję zorganizowały wspólnie Polskiego Radia i Fundacji imienia Rodziny Ulmów SOAR. Zainicjował ją koncert "Matki Matkom - Polskie Matki Matkom Ukraińskim", który odbył się w ukraińskim Dniu Matki. 26 maja na antenie Jedynki odbyła się licytacja przedmiotów podarowanych przez Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę, a także znanych sportowców, artystów i duchownych.

W akcję włączyły się też wybitne postaci ze świata sportu i kultury - m.in. Iga Świątek, Robert Lewandowski czy Adam Sztaba. Podczas aukcji zebrano 54 tysiące 300 złotych.

W Narodowym Szpitalu Dziecięcym w Kijowie udzielana jest kompleksowa pomoc dzieciom, które doświadczyły piekła wojny - także psychologiczna. Mali pacjenci wciąż docierają do Ochmatdytu. Obecnie są to głównie dzieci ze wschodu Ukrainy. W ciągu prawie trzech miesięcy wojny medycy uratowali życie ponad stu rannych dzieci. Ponad tysiącu udzielili podstawowej pomocy lekarskiej.

Posłuchaj
00:25 11765090_1.mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska powiedziała, że Polskie Radio od początku bandyckiej napaści Rosji pomaga Ukrainie i Ukraińcom (IAR)


IAR/PR24/dad

W Warszawie przejdzie demonstracja wdzięczności dla Polaków. W Przemyślu rusza natomiast Polskie Radio dla Ukrainy

28.05.2022 12:00
"Przyjaciele poznają się na wojnie. Polacy to nasi prawdziwi przyjaciele, którzy codziennie wspólnie z nami walczą!" - napisał w mediach społecznościowych ambasador Andrij Deszczyca.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego odwiedził młodych muzyków z Ukrainy w Lusławicach

28.05.2022 20:00
Dzięki wsparciu resortu kultury w Europejskim Centrum Muzyki imienia Krzysztofa Pendereckiego przed dwoma tygodniami zamieszkała Młodzieżowa Akademicka Orkiestra Symfoniczna Ukrainy "Słobożański" z Charkowa

Litwini zebrali 5 mln euro na zakup drona Bayraktar dla Ukrainy

28.05.2022 22:46
Litwini w ciągu czterech dni zebrali 5 mln euro potrzebnych na zakup drona Bayraktar produkowanego w Turcji, który zostanie przekazany walczącej Ukrainie. Akcję zbiórki pieniędzy ogłosił znany litewskich dziennikarz i działacz społeczny Andrius Tapinas.