Redakcja Polska

Natalia Kwiatkowska i zespół Cheap Tobacco w nastrojowej balladzie „Nie bój się”

29.04.2023 10:19
Kolejne koncerty i sesja nagraniowa live mają pomóc w rozpowszechnieniu twórczości grupy poza granicami Polski. Artyści grają muzykę z pogranicza gatunków  rock, blues i muzyka alternatywna.
Audio
  • Rozmowa z wokalistką bluesową Natalią Kwiatkowską [posłuchaj]
Natalia Kwiatkowska w studiu Polskiego Radia dla Zagranicy
Natalia Kwiatkowska w studiu Polskiego Radia dla ZagranicyFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Zespół nagrał teledysk do utworu „Nie bój się”, a do serwisów streamingowych trafia wersja radiowa nagrania. Utwór, który trafił do sieci 28 kwietnia wydała  Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

Natalia Kwiatkowska, wokalistka zespołu i autorka tekstu prezentowanej piosenki poprosiła, by ten nowy obrazek w całości powstał w atmosferze kończącej klip do poprzedniego singla. Autorzy teledysku z postawionego zadania wywiązali się znakomicie. „Nie bój się” jest osobistym i ważnym wyznaniem piosenkarki. To opowieść o tym, że każdy z nas głęboko w sobie potrafi kochać, nawet jeśli sam ranił lub został zraniony.

- W dzisiejszych czasach potrzebujemy lekkości i czegoś, co podnosi na duchu – mówi Natalia Kwiatkowska w rozmowie z Ewą Plisiecką.

Album "Synergy". Muzyczna wycieczka w epokę retro

05.02.2022 13:30
Wspólny album Michała "stRinga" Radeckiego-Mikulicza i Konrada "Gadesa" Leśniaka to różne wersje tych samych utworów, stworzone z wykorzystaniem technologii z różnych epok.

"Jazz.PL". Nowy cykl płyt Agencji Muzycznej Polskiego Radia

19.02.2022 10:00
Pierwszy album z cyklu to zapis występu formacji Jazz Forum Talents w ramach cotygodniowych, piątkowych jazzowych koncertów w Programie Drugim Polskiego Radia.

„JÓZEF SKRZEK”. Najnowsza płyta kompozytora i wokalisty, twórcy rocka progresywnego w Polsce

13.12.2022 09:00
Józef Skrzek to ubiegłoroczny laureat Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka. Na początku grudnia ukazała się jego płyta z nagraniami z Archiwum Polskiego Radia.

55 lat temu powstał zespół Breakout, uważany za najważniejszą polską grupę blues-rockową

01.02.2023 14:10
1 lutego 1968 roku zespół założył Franciszek Walicki, dziennikarz muzyczny, autor tekstów i kompozytor, nazywany ojcem polskiego big beatu i rocka. Liderem grupy był charyzmatyczny Tadeusz Nalepa.