Redakcja Polska

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie wspiera Polaków na Ukrainie

05.05.2022 12:00
Nasi rodacy, dotknięci wojną za naszą wschodnią granicą, wymagają pomocy i na tę pomoc czekają. Docierają do nich m.in. polscy kapłani i siostry zakonne.
Audio
  • Rozmowa z ks. Leszkiem Kryżą o pomocy Polakom na Ukrainie [posłuchaj]
Ks. Leszek Kryża w studiu PRdZ
Ks. Leszek Kryża w studiu PRdZEwa Plisiecka/PRdZ

Polscy kapłani i siostry zakonne, obecni na terenach Ukrainy przed wojną,  pozostali w miejscach posługi, jedynie niewielka ich część musiała opuścić najbardziej zagrożone tereny. Wspierają oni na każdy możliwy sposób ofiary wojny, w tym naszych rodaków.

Pomoc Polakom na Ukrainie niesie między innymi Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski. Jego dyrektor ks. Leszek Kryża mówi o tym, co konkretnie udało się zrobić, a także o potrzebach naszych rodaków za terenach objętych wojną. Rozmawia z nim Ewa Plisiecka.

"Przewodnik po historii Polski". Nowa inicjatywa IPN trafia do ukraińskich uczniów

04.05.2022 17:50
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki poinformował, że dziś rozpocznie się wysyłka 8 tysięcy egzemplarzy "Przewodnika po historii Polski" wydanego w języku ukraińskim. Podręcznik trafi do kuratorium oświaty i szkół w całej Polsce, a nauczyciele będą mogli korzystać również z wersji online.

Ukraińcy na polskim rynku pracy. Zatrudnienie znalazło już 100 tysięcy uchodźców

05.05.2022 10:30
Czwartkowa "Rzeczpospolita" pisze, że coraz większa grupa ukraińskich uchodźców znajduje zatrudnienie nad Wisłą - do tej pory pracę znalazło 100 tysięcy uchodźców. Niestety, niemal połowa z nich wykonuje jedynie proste prace - czytamy.

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" niesie pomoc naszym rodakom na Ukrainie

07.05.2022 08:47
"Wzywamy środowiska Polaków i Polonii na całym świecie do solidarności z Ukrainą, do pomocy Rodakom na Ukrainie" - takie słowa w specjalnym apelu na swoich stronach internetowych zamieściło Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", organizacja, która od pierwszego dnia agresji militarnej Rosji na Ukrainę niesie pomoc rodakom, ofiarom wojny.