Euro 2020

Euro 2020: Sousa i Krychowiak wierzą w sukces. "Czujemy, że nadszedł ten czas"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 20:54
Selekcjoner Paulo Sousa liczy na dobry występ podczas mistrzostw Europy, na których Polacy zadebiutują w poniedziałkowym meczu ze Słowacją. - Chcemy, aby piłkarze dobrze się zaprezentowali, aby Polacy byli dumni. Mamy nadzieję, że wrócimy do Polski uśmiechnięci - powiedział na konferencji prasowej.
Paulo Sousa podczas treningu polskiej kadry
Paulo Sousa podczas treningu polskiej kadry Foto: PAP/Adam Warżawa
  • Występ w fazie grupowej Euro 2020, które rozpoczęły się 11 czerwca meczem Turcja Włochy 0:3, biało-czerwoni zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją
  • Z powodu pandemii COVID-19 UEFA zdecydowała, że kadry 24 uczestników Euro 2020 będą liczniejsze niż dotychczas. Trenerzy mogą powołać 26 piłkarzy (w przeszłości 23), przy czym w kadrze meczowej na dane spotkanie można zgłosić 23 graczy

- Mamy wartościowych zawodników, jesteśmy przygotowani. Liczymy na to, że wrócimy do Polski z trzema punktami i zaczniemy przygotowania do kolejnego spotkania - to słowa selekcjonera.

Paulo Sousa w każdym meczu zaskakiwał wyjściowym składem. Czy tak będzie również jutro?

- Mamy pewne znaki zapytania, ale nie są one duże. Jeden lub dwóch zawodników. Reszta jest klarowna - powiedział Portugalczyk.

- Jutro będzie jednym z najważniejszych dni w mojej karierze trenerskiej. Dziękuję Bogu, że futbol dał dużo mi, mojej rodzinie, najbliższym. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w Euro 2020 - dodał Sousa.

Z dziennikarzami rozmawiał również Grzegorz Krychowiak. Pomocnik Lokomotiwu jest pełen nadziei w sukces.

Czujemy, że nadszedł ten czas. Jesteśmy podekscytowani tym turniejem. Chcemy osiągnąć sukces. Dla kibiców i naszych najbliższych. Wiemy, jak smakuje porażka po mistrzostwach świata. Nie chcemy tego znów przeżywać - stwierdził. 

To, że nie trenowaliśmy w Petersburgu, nie będzie miało żadnego znaczenia. Trening w Gdańsku pozwolił nam dobrze się przygotować do jutrzejszego spotkania - uważa "Krycha".

 

Czytaj także

Euro 2020: Szwedzi i Hiszpanie wskazują na osłabienia Polaków i przestrzegają przed "gigantem"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 11:09
Hiszpańskie i szwedzkie media oceniając ogłoszony w poniedziałek przez selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousę skład kadry na mistrzostwa Europy wskazują, że ich ekipy zagra w grupie E przeciwko osłabionej drużynie biało-czerwonych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Euro 2020: Polacy rozpoczęli zgrupowanie. Szpaler dla Lewandowskiego [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 18:18
Robert Lewandowski, po strzeleniu 41. bramek w Bundeslidze i pobiciu rekordu Gerda Muellera, jest na ustach całego piłkarskiego świata. Do gratulacji płynących zewsząd dołączyli się także jego koledzy z reprezentacji, którzy doceniając zasługi piłkarskiego mistrza, rozpoczęli trening od ustawienia uroczystego szpaleru. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Euro 2020: nie wszyscy piłkarze kadry zaszczepieni. Robert Lewandowski podjął decyzję po konsultacji

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 13:20
Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski jest wśród 19 piłkarzy, którzy zaszczepili się we wtorek przeciw COVID-19. Pozostali nie wyrazili takiej chęci, ale kilku z nich ma przeciwciała. Biało-czerwoni przygotowują się w Opalenicy do mistrzostw Europy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Euro 2020. Polacy powtórzą wynik z poprzednich ME? Jakub Moder: stać nas na dużo

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 17:17
- Mamy bardzo dobrą drużynę, stać nas na dużo - mówi w rozmowie z Polskim Radiem pomocnik reprezentacji Jakub Moder. Biało-czerwoni w Opalenicy przygotowują się do Euro 2020. Zgrupowanie  potrwa do 8 czerwca. 
rozwiń zwiń