X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Lady Pank gra "Augustowskie noce"!

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 08:30
11 listopada dowiemy się, czy Mazury zostaną jednym z "7 Cudów Natury". Janusz Panasewicz, który wziął udział w nagraniu piosenki "Mazurski cud", był gościem "Muzycznej Jedynki".
Audio

Hymn Mazur napisany specjalnie dla jedynego kandydata Polski w światowym konkursie zorganizowanym przez fundację New7Wonders wykonali także Ryszard Rynkowski, Janusz Panasewicz, Norbi oraz zespoły Afromental i Harlem.


– To wszystko Warmiacy. Tylko ja jestem prawdziwym Mazurem – żartuje w radiowej Jedynce wokalista Lady Pank. – No, może jeszcze tylko Krzysztof Daukszewicz...


Janusz Panasewicz urodził się w Olecku
, gdzie wciąż mieszka jego mama. Artysta przyznaje, że ze względu na natłok obowiązków coraz rzadziej odwiedza rodzinne strony. Ale zawsze spotyka tam przyjaciół z młodości oraz wyjątkowy klimat, tworzony przede wszystkim przez "fajnych, otwartych i uczciwych ludzi z dziwnym akcentem".

Okazuje się zresztą, że "Mazurski cud" to nie pierwsza muzyczna wycieczka Panasewicza do krainy jezior. Swego czasu, by oddać hołd Marii Koterbskiej, Lady Pank nagrało dla telewizji swoją wersję słynnego przeboju "Augustowskie noce" (dla ścisłości: Augustów należy do Podlasia). Fragment tego niezwykłego coveru przypomniał prowadzący "Muzyczną Jedynkę" Paweł Sztompke.

Obchodzący w tym roku trzydzieste urodziny Lady Pank wciąż zachowuje młodzieńczą energię i "ułańską fantazję". Potwierdza to ogromny sukces – także wśród najmłodszych odbiorców – ich najnowszego, dziewiętnastego w dorobku albumu "Maraton". Panasewicz przyznaje z dumą, że nawet jego czteroletni synowie chętnie słuchają Lady Pank...

Czytaj także

Janusz Panasewicz obiecuje kolejne przeboje Lady Pank

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 16:19
Został wyciągnięty z wojska w małej mieścinie na północnym wschodzie Polski, by zająć stanowisko wokalisty rockowej megagwiazdy. Był jeszcze "w kamaszach", gdy piosenki Lady Pank zdobywały już Trójkową Listę Przebojów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Coraz bliżej nowej płyty Lady Pank (zobacz najnowszy klip!)

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2011 13:48
Podobno na krążku "Maraton" jest romantycznie, balangowo i w starym dobrym ladypankowym stylu. Klimat ten zapowiada teledysk do pierwszego singla z płyty "Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mazury cud natury". Kraina Wielkich Jezior z hymnem i teledyskiem

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 16:28
Muzycy pochodzący z Warmii i Mazur nagrywają teledysk do regionalnego hymnu, który ma zachęcić do głosowania na Krainę Wielkich Jezior w światowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Panasewicz sławi piękno Mazur (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 14:30
Wokalista Lady Pank w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim opowiedział o nowej płycie i akcji promowania Mazur.
rozwiń zwiń