X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Polski Sinatra na Tajwanie, wśród bałkańskich cyganów i na "Wakacjach z blondynką"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 15:00
Nie udało mi się osobiście poznać Jonasza, ale zawsze chciałem się zmierzyć z jego kilkoma mniej znanymi piosenkami - mówi w "Muzycznej Jedynce" Krzysztof Kiljański, którego nowa płyta nie przez przypadek nosi tytuł "Barwy Kofty".
Audio
  • Polski Sinatra na Tajwanie, wśród bałkańskich cyganów i na "Wakacjach z blondynką"

Wielu słuchaczy wciąż kojarzy gościa Marii Szabłowskiej z przebojem "Prócz ciebie, nic". Ale "polski Frank Sinatra" wciąż poszukuje, nie unikając zaskakujących zwrotów stylistycznych. Ostatnio wziął na przykład udział w nagraniu albumu "Yugopolis" z przebojami bałkańskiego rocka w wykonaniu polskich artystów. Śpiewając "Dzień pomyłek", czyli ludową melodię z tekstem słynnego rapera Meza, Krzysztof Kiljański inspirował się ponoć wersją dwóch starych cyganów. I faktycznie zabrzmiał, jakby był jednym z nich... 

Najistotniejszym dla artysty projektem pozostaje teraz jednak jego autorska płyta z piosenkami Jonasza Kofty. Kiljańskiemu nie udało się nigdy poznać wybitnego poety, choć w latach osiemdziesiątych – gdy zajmował się właśnie głównie piosenką poetycką – dosłownie rozmijali się, chociażby w ramach słynnych Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów w Myśliborzu (swego czasu laureatem tej imprezy był nie kto inny, jak... Zbigniew Zamachowski).

Dziś Kiljański sięgnął po evergreeny Kofty (m.in. "Wakacje z blondynką"), ale też po bardzo słabo znane teksty poety, które od tamtej pory chodziły mu po głowie (np. "Gdybym miał 10 000 ton"). Muzycznie wsparli Kiljańskiego tak renomowani aranżerzy, jak Krzysztof Herdzin i Tomek Szymuś. 

W rozmowie z Marią Szabłowską czterdziestoletni artysta wraca pamięcią do różnych etapów swej artystycznej kariery, najchętniej przwyołując jednak swój półroczny pobyt na Tajwanie sprzed kilkunastu lat. – Nie ukrywam, że pojechałem tam dla pieniędzy, żeby śpiewać w ośrodku rozrywkowym piosenki Sinatry i Presleya. Ale Tajwan okazał się prawdziwą rajską wyspą. Chciałbym tam jeszcze wrócić i spotkać swoich dawnych przyjaciół.

Zachęcamy do wysłuchania całego wywiadu z "Muzycznej Jedynki".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak żyć z poetą, który(m się) bywa

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2011 12:22
- Jonasz Kofta był jak tęcza, bo każdy, kto go spotkał, zapamiętał inną barwę – twierdzi Jaga Kofta, żona poety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

24 lata temu pożegnaliśmy Jonasza Koftę

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 10:00
- Ojciec miał wielkie ambicje i plany, ale zawsze był niezadowolony z tego, co akurat robił. Chyba w głębi duszy nie uważał się za poetę - mówił w Trójce Piotr Kofta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Groniec nagrywa z... Sofią Loren?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 19:00
M.in. rytmy disco oraz ludowy śpiew z Kresów usłyszeć można na nowej płycie artystki kojarzonej dotychczas z piosenką aktorską. Katarzyna Groniec tłumaczy się z tej niezwykłej wolty w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń