X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Chłopak z gitarą, czyli Bryan Adams akustycznie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 00:00
Przed swoim polskim koncertem wybitny kanadyjski muzyki opowiada o niezwykłym pomyśle albumu oraz trasy koncertowej "Bare Bones".

Zapraszamy do serwisu specjalnego "Bryan Adams w Polsce"

 

Dotychczas Bryan Adams gościł w naszym kraju dwukrotnie. Pierwszy koncert odbył się w 1996 roku w katowickim "Spodku", a kolejny podczas festiwalu w Sopocie cztery lata później. Występ w Rybniku absolutnie nie będzie im ustępował ani skalą, ani rozmachem - tamtejszy stadion miejski pomieścić może ponad dziesięć tysięcy osób, a kanadyjski artysta wystąpi ze swoim rozbudowanym, elektrycznym składem.

Warto zaznaczyć, że taki rozmach to odstępstwo od artystycznej strategii przyjętej w ostatnich latach przez Adamsa. Promowany przez niego album "Bare Bones" to w założeniu subtelne, przeznaczone na głos, gitarę akustyczną oraz fortepian (Gary Breit) aranżacje największych przebojów kanadyjskiego muzyka.

- Kilka lat temu zapragnąłem nagrać album akustyczny. Spróbowałem już tego na wcześniejszej płycie "11", ale w połowie nagrywania postanowiłem ściągnąć zespół. W ramach promociji albumu zagrałem jednak kilka koncertów akustycznych. Nigdy wcześniej tego nie robiłem. I nagle to, co miało być tylko trzydziestominutowym debiutem akustycznym, wydłużyło się do godziny, potem półtorej, wreszcie dwóch. Ściągnąłem więc pianistę Gary’ego Breita i zaczęliśmy razem grać koncerty akustyczne. - mówi Bryan Adams o narodzinach albumu "Bare Bones".

Płyta nagrana podczas zeszłorocznej trasy koncertowej okazała się prawdziwym bestsellerem w wielu zakątkach świata, nie wyłączając Indii. Niemniejszym powodzeniem cieszą się wspólne występy Adamsa i Breita po obu stronach Atlantyku.

- Ludziom spodobało się coś zupełnie innego od tego, czego zwykle można było się spodziewać po koncertach Bryana Adamsa - mówi kanadyjski artysta. - To ciekawe doświadczenie, kiedy nagle zostaje się wyjętym z kontekstu. Jestem bardzo przyzwyczajony do występowania na scenie z zespołem. Kiedy gra się w grupie i popełni błąd to może on umknąć uwadze słuchaczy. Ale kiedy gra się samemu, to każda pomyłka jest dobrze słyszalna. Jest się nagim na scenie...

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie "Bare Bones" z ust samego Bryana Adamsa, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku "Chłopak z gitarą, czyli Bryan Adams w Rybniku" w boksie "Video" po prawej stronie.

Czytaj także

Bryan Adams wystąpi 13 czerwca na Stadionie Miejskim w Rybniku

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 16:55
Lokalne władze reklamują wydarzenie jako największą imprezę muzyczną w historii miasta i jeden z najbardziej znaczących tegorocznych koncertów w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trójka współorganizatorem jedynego w Polsce koncertu Bryana Adamsa!

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 20:36
Nie było go w Polsce 11 lat. W tym roku wraca, by dać koncert na odnowionym stadionie w Rybniku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bryan Adams: na płytach, koncertach i znaczkach pocztowych

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 10:00
Krótkie kalendarium kariery Bryana Adamsa. Mniej i bardziej istotne fakty na temat uwielbianej w Polsce gwiazdy pop-rocka, która 13 czerwca wystąpi w Rybniku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Niedźwiecki, Bryan Adams i jego... mama (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 00:00
Jeden z najważniejszych artystów ostatniego dwudziestolecia - tak o Bryanie Adamsie mówi Marek Niedźwiecki. Przypominamy archiwalny, przeprowadzony w 1996 roku, wywiad z kanadyjskim muzykiem.
rozwiń zwiń