X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Kobiety na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2010 18:10
Legenda trójmiejskiej rockowej awangardy zagra 16 października w audycji "S4 - studio polskich nagrań". Tego koncertu nie można przegapić!

Kobiety powstały wiosną 1999 roku w Trójmieście z inicjatywy Grzegorza Nawrockiego. Zespół za sprawą debiutanckiej płyty pt. “Kobiety”, został określony mianem pionierów avant popu na ziemiach polskich. Do tej pory grupa wydała trzy znakomicie przyjmowane albumy zwierające muzykę o której inni pisali:

"Kobiety to jak dotąd najbardziej udana próba przeniesienia rockowej awangardy na grunt muzyki popularnej. Niektórzy nazywają ją avant-popem, niektórzy nazywają ją alternatywnym rockiem rodem z Trójmiasta, niektórzy twierdzą, że muzyka ta kojarzy im się z Krzysztofem Komedą, Lechem Janerką, albo że brzmi trochę jak Hamburger Schule pomieszane z French chanson i z Berlin style. Najwyraźniej KOBIETY nie podlegają jednej konwencji i wymykają się schematom."

W trakcie dziesięciu lat funkcjonowania zespół zagrał niezliczoną liczbę koncertów w kraju i zagranicą, występując m.in. kilka razy w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, na festiwalu artystów miast nadbałtyckich ArtGenda2002 w Hamburgu, w ramach Dni Polskiej Kultury “Nowa Polska” w Paryżu (2004) oraz na festiwalach w Holandii (Festivalhart Hoorn 2007) i Bremie (Viertelfest 2008).

W Czwórce starych i zupełenie nowych piosenek Kobiet będziemy mogli posłuchać już w najbliższą sobotę, 16 października o godz. 15:00.

Czytaj także

Twilite i Adam Repucha w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2010 14:14
Akustyczna uczta w audycji "S4 - studio polskich nagrań". Zobacz, jak 28 sierpnia w studiu S4 grali: duet Twilite i Adam Repucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Happy Pills na żywo w "S4" - zobacz!

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2010 12:31
Zespół, powracający z doskonałym albumem "Retrosexual", wystąpił na żywo w Czwórce. Zobacz fragmenty koncertu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natural Dread Killaz sięgają do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 08:00
15 października odbędzie się w Tychach koncert Natural Dread Killaz & Riddim Bandits. W Cluster Pub usłyszymy kawałki z płyty "Ile lat?". Album poleca Czwórka!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Benga na Jam The Club

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 11:18
Benga + MC Youngman na otwarcie nowego cyklu imprez na klubowej mapie Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natural Dread Killaz sięgają do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 08:00
Po pięciu latach od znakomicie przyjętego debiutu biskupińscy reggae'owcy powracają z nową płytą.
rozwiń zwiń