X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Penderecki i Greenwood wspólnie na festiwalu we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 14:06
To już kolejny wspólny występ obu artystów. Muzyczny projekt Penderecki/Greenwood zostanie zaprezentowany w piątek podczas festiwalu muzyki współczesnej "Contemporanea, Rassegna di musica nuova" we włoskim Arco.
Krzysztof Penderecki
Krzysztof PendereckiFoto: Akumiszcza/Wikimedia Commons

Penderecki/Greenwood to prezentacja utworów polskiego kompozytora oraz gitarzysty zespołu Radiohead. Projekt powstał w 2011 roku z okazji polskiej prezydencji w UE. Składają się na niego wczesne kompozycje Krzysztofa Pendereckiego ("Ofiarom Hiroszimy – tren" i "Polymorphia") oraz inspirowane jego twórczością utwory Jonny'ego Greenwooda ("Popcorn Superhet Receiver" i "48 Responses to Polymorphia").

Do spotkania artystów po raz pierwszy doszło we Wrocławiu we wrześniu 2011 roku podczas Europejskiego Kongresu Kultury. Wówczas kompozycji Pendereckiego oraz polskich i światowych premier utworów Greenwooda, inspirowanych jego muzyką, wysłuchała publiczność zgromadzona w Hali Stulecia. Pomysłodawcą tego spotkania był kurator EKK Filip Berkowicz.

Projekt zaprezentowano też w słynnym londyńskim Barbican Hall oraz podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu Open'er. Artystyczna współpraca Pendereckiego i Greenwooda zaowocowała również wydaniem płyty CD, która w marcu 2012 roku we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym ukazała się nakładem Nonesuch Records.

Podczas piątkowego koncertu w Arco wystąpi również AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Pendereckiego i Marka Mosia. Koncert wpisuje się w ideę tegorocznej edycji festiwalu - prezentację twórczości Krzysztofa Pendereckiego - w związku z przypadającą w listopadzie 80. rocznicą urodzin artysty.

Program tegorocznej edycji festiwalu w Arco, obejmuje również prezentację twórczości innych kompozytorów muzyki współczesnej m.in. Henryka Mikołaja Góreckiego, Witolda Lutosławskiego, Zbigniewa Preisnera.

Pierwsza edycja festiwalu "Contemporanea, Rassegna di musica nuova" odbyła się dwa lata temu i była poświęcona belgijskiemu kompozytorowi i muzykowi – Wimowi Mertensowi. W ubiegłym roku festiwal koncentrował się na muzyce i artystach islandzkich. Gośćmi imprezy byli m.in. Jóhann Jóhannsson, Ólafur Arnalds oraz zespół Múm.

PAP/mk

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewenement na skalę światową: Penderecki na Open`erze

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 08:12
Krzysztof Penderecki wykona swoje utwory przed kilkudziesięciotysięczną publicznością festiwalu Open'er. Towarzyszyć mu będzie Johnny Greenwood - gitarzysta legendarnego zespołu Radiohead.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Greenwood to bardzo elegancki młody człowiek i ciekawy kompozytor"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 13:02
Przygoda Johna Greenwooda z muzyką filmową rozpoczęła się w 2003 roku, gdy artysta stworzył podkład do filmu dokumentalnego "Bodysong". Dziś lider Radiohead ma na koncie m.in. współpracę z Krzysztofem Pendereckim i ścieżkę dźwiękową do filmu "Mistrz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Penderecki: kompozytor nie jest najlepszym dyrygentem

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 10:36
- Zostałem nim, bo moje utwory były bardzo skomplikowane i nigdy nie byłem zadowolony - powiedział Krzysztof Penderecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er 2013: Kaliber 44, Vavamuffin, Oszibarack, a na finał Jonny Greenwood

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 08:16
Gitarzysta zespołu Radiohead wystąpi w ostatnim dniu festiwalu. W Gdyni będzie też sporo polskich zespołów, wśród nich jeden specjalnie reaktywowany. Po bardzo długiej przerwie powróci na scenę Kaliber 44!
rozwiń zwiń