Raport Białoruś

Białoruś nieoficjalnie wznowiła kontrole na granicy z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 16:39
O kontrolowaniu transportów Rosji przez Białoruś piszą mińskie media, powołując się na relacje kierowców i rosyjskiej służby celnej.
Audio
  • Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR): Białoruś nieoficjalnie wznowiła kontrole na granicy z Rosją
Białoruś nieoficjalnie wznowiła kontrole na granicy z Rosją
Foto: sxc.hu/cc

Białoruś wznowiła kontrole celne na granicy z Rosją, nie informując o tym oficjalnie – piszą media na Białorusi. Między obu krajami nie powinny być prowadzone kontrole graniczne ze względu na istniejącą Unię Celną.

Opozycyjny miński tygodnik "Nasza Niwa" na swojej stronie internetowej informuje, że na granicy od strony Rosji powstały kolejki TIR-ów chcących wjechać na Białoruś. Z kolei, samochody jadące z Kaliningradu do Rosji centralnej sprawdzane są na Białorusi nawet po 3-4 dni.

Autor publikacji pisze, że Mińsk "próbuje zmusić Rosję do wycofania się z dyskryminacyjnych ograniczeń na dostawy białoruskiej produkcji rolnej do Rosji". Zauważa, że Aleksander Łukaszenka niedawno "w rzeczywistości postawił Rosji ultimatum - zażądał zniesienia ograniczeń na import białoruskiej żywności w ciągu 10 dni".

Białoruskie media już od kilku dni informują o faktach zatrzymania przez białoruskich celników i milicjantów towarów wwożonych z Rosji z naruszeniem procedur. Dotyczy to między innymi paliw, alkoholu, papierosów czy np. bananów.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja będzie kontrolować żywność z Białorusi. Podejrzewa, że Mińsk odprawiał do Rosji unijne jabłka

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 13:10
Rosja wprowadziła kontrolę wwozu warzyw i owoców z Białorusi - poinformował w poniedziałek dziennik "Wiedomosti", powołując się na rzecznika rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor), Aleksieja Aleksiejenkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka zły za embargo, ostrzega Moskwę. ”Co to za zachowanie?”

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 12:05
Aleksander Łukaszenka przestrzegł Moskwę, że będzie zmuszony zareagować jeśli nie ulegnie poprawie handel między obu krajami. To efekt rosyjskiego embarga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś liczy straty z powodu rosyjskiego embarga

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 10:02
Białoruś sądzi, że Rosja chce zablokować reeksport towarów z krajów Unii Europejskiej, objętych rosyjskim embargiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosjanie kontrolują białoruskie masarnie

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 16:10
Specjaliści rosyjskiej służby sanitarnej Rossielchoznadzor rozpoczęli kontrole białoruskich zakładów mięsnych i mleczarskich. Sprawdzane są przedsiębiorstwa, którym w ostatnim czasie zakazano eksportu produkcji na rosyjski rynek.
rozwiń zwiń