Polskie Radio
Section05
Unia Celna

W Wielkiej Brytanii spór ws. Brexitu. Co dalej z unią celną?

W Wielkiej Brytanii wciąż nie ma ostatecznego porozumienia co do zasad opuszczenia Unii Europejskiej. Brexit bowiem nie oznacza odejścia od wszystkich funkcjonujących zasad współpracy. Jednym z nich jest unia celna, która - zwłaszcza w kręgach konserwatystów - budzi duże emocje. W radiowej Jedynce mówił o tym Adam Dąbrowski, korespodent Polskiego Radia w Londynie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Dariusz Rosiak Brexit Wielka Brytania Unia Celna

TYLKO u nAS Białoruś: skonfiskowano majątek opozycjonisty

Wykonawcy sądowi przyszli wczesnym rankiem do mieszkania działacza proeuropejskiego i demokratycznego ”Ruchu Solidarności Razem” i zaczęli spisywać jego mienie. Następnie zabrali pralkę, mikrofalówkę, zmywarkę, telewizor, wentylator i inne rzeczy. Jak powiedział mediom Aleś Makajeu, który ma żonę i małe dziecko, jego dobytek ma być skonfiskowany na poczet grzywien, które przyznał mu sąd za udział w akcjach politycznych.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś opozycja demokratyczna Raport Białoruś Unia Celna

Łukaszenka: na Białorusi zawsze będzie spokojnie

Cerkiew prawosławna odgrywa rolę jednoczącą na obszarze Rosji, Białorusi i Ukrainy – tak mówił w posłaniu bożonarodzeniowym do prawosławnych wiernych zwierzchnik Białoruskiej Cerkwi Prawosławnej metropolita Paweł.
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Łukaszenka Białoruś cerkiew prawosławna GOSPODARKA Kreml Raport Białoruś Rosja Ukraina Unia Celna Unia Eurazjatycka Unia Europejska Władimir Putin prawosławie Ruś Kijowska religia

Białoruś: zniesiono prowizję od kupna euro i dolarów

Prowizja od kupna waluty przez ludność Białorusi zostanie od piątku zniesiona - zdecydował Bank Narodowy. Była ona pobierana od 20 grudnia w rozmiarze 30 proc., ale potem ją stopniowo obniżano. Miała ograniczyć popyt na walutę.
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Łukaszenka Białoruś GOSPODARKA Kreml Raport Białoruś Rosja rubel rubel białoruski rubel rosyjski sankcje Unii Europejskiej Unia Celna Unia Eurazjatycka Władimir Putin