Raport Białoruś

Białoruś: Łukaszenka przeciwny sankcjom zachodnim

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 23:59
Aleksander Łukaszenka krytykuje międzynarodowe sankcje. Argumentował, że wpływają one na poziom życia obywateli.
Audio
  • Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR): Łukaszenka potępia sankcje
Szef białoruskiego państwa Aleksander Łukaszenka
Szef białoruskiego państwa Aleksander ŁukaszenkaFoto: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

Aleksander Łukaszenka, przyjmując listy uwierzytelniające od grupy zagranicznych ambasadorów, powiedział, że ten rok był jednym z najtrudniejszych w polityce międzynarodowej w ostatnich latach. - Niektóre państwa starają się nie tylko wpływać na procesy regionalne, ale aktywnie próbują tez zmienić globalny bilans sił - oznajmił. Według Łukaszenki wynikiem tego jest wzrost napięcia na świecie, spadek zaufania do partnerów i sankcje. Zaznaczył, że jego kraj opowiada się za zniesieniem wszelkich sankcji.
Niezależni białoruscy publicyści zwracają uwagę, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska wprowadziły sankcje wobec Rosji za aneksję Krymu i destabilizację sytuacji na Ukrainie. Wcześniej Zachód wprowadził sankcje wobec białoruskich oficjalnych polityków, gdyż Mińska dopuszcza się regularnie prześladowania opozycji i naruszeń praw człowieka.

IAR///agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MSZ Białorusi: świat stanął na progu zimnej wojny

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 21:10
Minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej powiedział , że kryzys na Ukrainie "doprowadził do pogłębienia podziałów, zarówno wewnątrz tego kraju, jak i poza jego granicami". Mińsk odwiedził we wtorek Siergiej Ławrow, szef MSZ Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszefowa MSZ Białorusi: widać niewielką poprawę relacji z UE

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 05:00
Rozwój dobrosąsiedzkich relacji Mińska z Unią Europejską "był i pozostaje jednym z priorytetów białoruskiej polityki zagranicznej” - oświadczyła Jelena Kupczyna, wiceszefowa białoruskiej dyplomacji.
rozwiń zwiń