Raport Białoruś

Białoruś sformowała oddział do ochrony granicy z Ukrainą

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 19:26
Ma ochraniać odcinek 377 km, w tym fragment granicy wodnej. Oddział przystąpił do pracy w poniedziałek wieczorem - poinformował we wtorek przedstawiciel Państwowego Komitetu Granicznego Białorusi.
Mural w centrum Kijowa
Mural w centrum KijowaFoto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Na Białorusi powstał nowy oddział straży granicznej do ochrony odcinka granicy z Ukrainą. - Przewiduje się, że oddział będzie ochraniać odcinek białorusko-ukraińskiej granicy długości 377 km, z czego około 48 km to granica wodna - powiedział niewymieniony z nazwiska przedstawiciel Komitetu agencji Interfax-Zapad.
Miejscem stacjonowania oddziału będzie wioska Prudok w obwodzie homelskim na południowym wschodzie Białorusi.
Jak podkreślono w Komitecie, wszelkie niezbędne prace przy tworzeniu infrastruktury granicznej oraz kompletowaniu personelu przeprowadzono w jak najkrótszym czasie. Oddział ma dwa posterunki graniczne, cztery strażnice stacjonarne i jedną strażnicę mobilną.
Decyzję o stworzeniu nowego oddziału Aleksander Łukaszenka podjął w listopadzie 2014 r.
Granica białorusko-ukraińska liczy 1084 km. Oprócz obwodu homelskiego z Ukrainą graniczy także obwód brzeski na zachodzie kraju.

PAP/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś otrzyma jeszcze tańszy rosyjski gaz

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 12:51
Białoruś i Gazprom podpisały kontrakty na dostawy i tranzyt gazu na najbliższe trzy lata. Białoruś pozostanie krajem, który płaci najmniej w Europie za rosyjski gaz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: obniżono prowizję od kupna dolarów i euro

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 23:59
Rząd i Bank Narodowy Białorusi po raz kolejny obniżyły w poniedziałek prowizję od kupna waluty przez ludność. Wynosi ona teraz 10 procent. Jednocześnie nieco wzrósł kurs dolara i euro.
rozwiń zwiń