X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: obrońcy praw człowieka apelują, by zaprzestać prześladowania więźnia politycznego Mikoły Statkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2015 20:37
Białoruscy obrońcy praw człowieka zaapelowali do władz więziennych na Białorusi o zaprzestanie nacisków na więźnia politycznego, byłego kandydata opozycji na prezydenta Mikołę Statkiewicza, który odbywa wyrok 6 lat pozbawienia wolności. Władze więzienia próbują wymusić na nim podpisanie prośby o łaskę do Aleksandra Łukaszenki.
Jeden z białoruskich więźniów politycznych, Mikoła Statkiewicz, podczas procesu
Jeden z białoruskich więźniów politycznych, Mikoła Statkiewicz, podczas procesuFoto: statkevich.org

Centrum Praw Człowieka "Wiasna" oraz Centrum Transformacji Prawnej Lawtrend skierowały w tej sprawie do Departamentu Wykonywania Kar MSW oraz do administracji kolonii karnej nr 17 w Szkłowie pismo, które "Wiasna" opublikowała na swoim portalu.

Obrońcy praw człowieka podkreślają, że Statkiewicza pozbawiono prawa do spotkań z rodziną, a także do otrzymania paczki żywnościowej, umieszczono go na trzy doby w celi izolacyjnej, a w poprzedni piątek przeniesiono na dwa miesiące do pojedynczej celi.

Oprócz tego - jak podkreślają sygnatariusze listu - z wymyślonych powodów uznano go za winnego wykroczeń dyscyplinarnych, co daje podstawę do zaostrzenia mu warunków odbywania kary.

- Obrońcy praw człowieka uważają, że te działania administracji kolonii karnej mają na celu zmuszenie Statkiewicza do podpisania prośby o ułaskawienie (do Aleksandra Łukaszenki) - pisze "Wiasna", podkreślając, że jest to niezgodne z prawem.

W związku z tym obrońcy praw człowieka domagają się zaprzestania nacisków na Statkiewicza, unieważnienia kar administracyjnych nałożonych na niego w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, a także wpuszczenia do kolonii nr 17 przedstawicieli organizacji międzynarodowych w celu sprawdzenia warunków odbywania przez niego kary.

Statkiewicz został zatrzymany 19 grudnia 2010 r., po protestach w Mińsku w noc po wyborach prezydenckich na Białorusi, w których był jednym z siedmiu kandydatów opozycji na prezydenta. W maju 2011 r. skazano go na 6 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze, uznając za winnego organizacji masowych zamieszek.

PAP/agkm

***

Listy i kartki do Mikoły Statkiewicza można kierować na adres:

Мікола Статкевіч

Магілёўская вобласць, г. Шклоў, папраўчая калонія № 17. 

213004 Беларус

(Mikoła Statkiewicz

Obwód mohylewski, miasto Szkłou, kolonia karna nr 17

213004 Białoruś)

***

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

bialorus.polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydentem Białorusi – więzień polityczny? ”Łukaszenka mu zazdrości”

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 00:22
Więziony od pięciu lat opozycyjny lider Mikoła Statkiewicz powinien być wybrany jedynym kandydatem opozycji na wybory – mówi w wywiadzie dla portalu PolskieRadio.pl Wiaczesław Siwczyk, białoruski opozycjonista z Ruchu Solidarności Razem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Carl Bildt: na Białorusi nie powinno być żadnych więźniów politycznych

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 22:00
Białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedziało byłemu premierowi i ministrowi spraw zagranicznych Szwecji Carlowi Bildtowi na pytanie, dotąd zmierza Białoruś, ironicznym wpisem na Twitterze.
rozwiń zwiń