X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Baza Rosji na Białorusi? Putin i Łukaszenka mają dziś omówić ten temat

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 10:06
Szefowie państw Rosji i Białorusi chcą porozmawiać o budowie rosyjskiej bazy lotniczej w Bobrujsku. Niektóre źródła twierdzą, że do spotkania Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenki miałoby dojść w Soczi. Jednak oficjalnie służby prasowe obu prezydentów na razie nie potwierdziły tych doniesień.
Audio
  • Łukaszenka i Putin mają rozmawiać o rosyjskiej bazie wojskowej na Białorusi. Relacja Macieja Jastrzębskiego z Moskwy (IAR)
Rosyjski prezydent Władimir Putin i Aleksander Łukaszenka podczas szczytu szefów krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, w wiosce Burabaj w Kazachstanie, 16 października
Rosyjski prezydent Władimir Putin i Aleksander Łukaszenka podczas szczytu szefów krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, w wiosce Burabaj w Kazachstanie, 16 październikaFoto: PAP/EPA/ALEXEY NIKOLSKY /RIA NOVOSTI/KREMLIN POOL

We wrześniu prezydent Rosji polecił Ministerstwu Obrony podpisanie porozumienia z Białorusią o budowie bazy lotniczej. Tydzień później "Niezawisimaja Gazieta” napisała, że trwają rozmowy między rosyjskimi i białoruskimi ekspertami. Według dziennika baza miałaby powstać w Bobrujsk, około 100 kilometrów od Mińska.

Stacjonujące w niej 24 myśliwce przechwytujące Su-27SM3 byłyby odpowiedzią Moskwy na rozbudowę w krajach NATO amerykańskiej tarczy antyrakietowej i dozbrajanie armii państw wschodniej Europy w nowoczesne myśliwce.

Przed wyborami, na początku października, zaprzeczył tym doniesieniom Aleksander Łukaszenka. Po tym, gdy w Mińsku opozycja zorganizowała demonstrację przeciwko budowie rosyjskiej bazy wojskowej, białoruski przywódca oświadczył, że nie prowadził z Władimirem Putinem rozmów na ten temat.

Dodał też, że jeśli Rosja widzi taką potrzebę, niech jasno powie o co chodzi. Podczas piątkowego szczytu przywódców krajów Wspólnoty Niepodległych Państw w stolicy Kazachstanu Astanie doszło do spotkania Łukaszenki z Putinem.

Jednak wtedy temat ten najprawdopodobniej nie został poruszony. Aleksander Łukaszenka powiedział później dziennikarzom, że umówił się z Putinem na spotkanie w Rosji, podczas którego obaj prezydenci mieliby porozmawiać o dwustronnych problemach, miedzy innymi o budowie bazy wojskowej. Według niepotwierdzonych informacji do takiego spotkania może dojść dziś w Soczi.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mikoła Statkiewicz: będę walczyć o Białoruś, chcę być prezydentem

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 23:45
Aleksander Łukaszenka wmawia Białorusinom, że wartości, demokracja i wolność są mrzonką, że to bzdura. Opozycja swoim życiem udowadnia im, że jest inaczej. Dlatego apelujemy do zachodnich polityków, by pozostali wierni ideałom i wartościom – mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl wieloletni więzień polityczny, lider demokratycznej opozycji białoruskiej Mikoła Statkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zdrada narodu". Protest przeciw rosyjskiej bazie wojskowej na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 11:00
Kilkaset osób, w tym najbardziej znani białoruscy opozycjoniści, wzięło w niedzielę udział w zorganizowanym bez zgody władz wiecu w centrum Mińska przeciwko planom rozmieszczenia na Białorusi rosyjskiej bazy wojskowej.
rozwiń zwiń