X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Mińsk: otwarto Olimpijskie Centrum Promocji Polski

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 14:13
Olimpijskie Centrum Promocji Polski to strefa polskiego kibica, która będzie działać podczas odbywających się w białoruskiej stolicy II Igrzysk Europejskich. 
Audio
  • Otwarto Olimpijskie Centrum Promocji Polski. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Otwarto Olimpijskie Centrum Promocji Polski
Otwarto Olimpijskie Centrum Promocji PolskiFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki powiedział Polskiemu Radiu, że jest tradycja, aby podczas ważnych imprez sportowych pokazywać i promować Polskę.

- Tu będziemy chcieli prezentować nasze osiągnięcia, spotykać się z medalistami, mówić o sporcie, gospodarce i pokazywać polską kulturę. To wszystko ma nas zbliżyć do naszych sąsiadów w imię tych wartości, które dla sportu są najważniejsze: szacunku, przyjaźni, pokoju, tolerancji, fair play. Dla nas jest również ważne, że jest tu z nami miejscowa Polonia - powiedział Andrzej Kraśnicki. 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>>

Ambasador Polski na Białorusi Artur Michalski zwrócił uwagę, że Olimpijskie Centrum Promocji Polski powstało w Dworku Wańkowiczów w centrum Mińska, gdzoe mieszkał 19-wieczny malarz Walenty Wańkowicz. "Dworek Wańkowiczów to jest dla Polaków bardzo ważne miejsce. Obok mamy też budynek, gdzie do szkoły chodził Stanisław Moniuszko. To jest to centrum bardzo mocno związane z kulturą Polaków i Białorusinów"-powiedział ambasador Michalski. 

Na otwarciu Olimpijskiego Centrum Promocji Polski obecni byli przedstawiciele polskich organizacji działających w Mińsku, ale również przedstawiciele białoruskiej inteligencji. 

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: RAPORT BIAŁORUŚ >>>


plakat plakat
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Białorusi: Rosja i Białoruś szykują program działań integracyjnych

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 16:00
Białoruś i Rosja do 21 czerwca przygotują program działań integracyjnych w państwie związkowym. Moskwa zgodziła się też na zwiększenie dostaw ropy na Białoruś i rozmowę o rekompensatach dla Mińska z powodu zanieczyszczenia ropy – powiedział premier Białorusi Siarhiej Rumas. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: na Białorusi mamy aksamitną pełzającą okupację Rosji

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 13:30
- Kreml o Białorusi nie zapomina. Na Białorusi mamy de facto aksamitną pełzającą okupację. Są wszystkie zewnętrzne atrybuty niezależności, ale faktycznie zabiera się jej coraz więcej - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Roman Jakowlewski, białoruski komentator niezależny z Mińska, komentując ostatnią odsłonę rozmów o integracji Białorusi z Rosją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W sensie politycznym - igrzyska w Mińsku nie wróżą dobrze. Wiele ciekawego i tajemniczego na otwarciu. Na zamknięcie przyjedzie Putin pomówić o integracji

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 05:00
Aleksander Łukaszenka po spotkaniu z premierem Rosji poinformował o możliwej wizycie Władimira Putina na zakończenie Igrzysk Europejskich, 30 czerwca. Ma rozmawiać o integracji obu państw. W dzień ich otwarcia Aleksander Łukaszenka spotkał się m.in. z Ramzanem Kadyrowem, z prezydent Gruzji, prezydentami Mołdawii, Serbii. Z dwoma ostatnimi spotkał się także Dmitrij Miedwiediew. Reuters donosi zaś o rozmowach o rekompensatach Rosji za brudną ropę - może to być ok. 170 tysięcy ton surowca.
rozwiń zwiń