X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Radni ze Słupska wykorzystani przez propagandę Łukaszenki?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 16:15
Skandal samorządowy w Słupsku. Radna Platformy Obywatelskiej Anna Bogucka-Skowrońska skierowała do prezydenta Słupska list otwarty.
Audio
  • Anna Bogucka-Skowrońska, PO: wizyta radnych mogła zostać wykorzystana przez władze białoruskie
  • Radny Wojciech Gajewski: nie składaliśmy żadnych obietnic

Posłanka domaga się wyjaśnień w sprawie wizyty delegacji samorządowej na Białorusi. Kontrolowany przez reżim Łukaszenki Związek Polaków na Białorusi poinformował na swojej stronie internetowej, że goście ze Słupska obiecali zabiegać o zniesienie "represji" jakie Unia Europejska nałożyła na białoruskie władze.

Uczestnicy wyjazdu dementują te informacje. Delegacja Słupska i Ustki gościła w Grodnie na Białorusi w połowie kwietnia.  Jak donosi portal reżimowego związku Polaków Stanisława Siemaszki goście z Polski obiecali interweniować w sprawie lepszego traktowania władz Białorusi w Unii Europejskiej. Miało chodzić między innymi o lobbowanie w sprawie zniesienie sankcji politycznych i gospodarczych.

Radna PO Anna Bogucka-Skowrońska podkreśla, że po powrocie ukryto informację o tym, że słupska delegacja spotkała się z kontrolowanym przez Łukaszenkę związkiem Polaków. W liście otwartym do prezydenta Słupska domaga się wyjaśnień w sprawie obietnic jakie mieli składać jej członkowie.

Radny Wojciech Gajewski, który był członkiem delegacji nie wyklucza, że wizyta samorządowców ze Słupska mogła zostać propagandowo wykorzystana przez białoruskie władze. Podkreśla, że żadne deklaracje ze strony samorządowców z Polski nie padały.

 - A jeśli ten tekst jest propagandową manipulacją, to zarówno prezydent Maciej Kobyliński, jak i członkowie delegacji powinni się od niego odciąć - mówi z kolei radna PO. -  Nic takiego nie nastąpiło. W ten sposób legitymizujemy rezim Łukaszenki, gdy on walczy z polskimi działaczami na czele z Andrzejem Poczobutem, dziennikarzem "Gazety Wyborczej", a Unia Europejska wspiera działania obronne naszego rządu - powiedziała.

Radna przypomina, że razem z działaczami Solidarności protestowała przeciw nawiązywaniu przez samorząd Słupska oficjalnych kontaktów z władzami Grodna, bo mogą one być wykorzystane przez reżim Łukaszenki.

IAR, gp24.pl.  agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reżimowy Związek Polaków: "wymyślone" zarzuty o uciskach

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 10:30
Wiceszef uznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi Mieczysław Łysy ocenił w niedzielę jako "absolutnie zmyślone" głosy o tym, że prawa Polaków na Białorusi są ograniczane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef reżimowego Związku Polaków obraża Polskę: "do diabła z nią"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 22:28
Przewodniczący reżimowego Związku Polaków na Białorusi Stanisław Siemaszka ma zakaz wjazdu na terytorium Polski.
rozwiń zwiń