Raport Białoruś

Łukaszenka dostał nagrodę i strój hokejowy od kanadyjskiej firmy

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 10:52
Graham Rusten z Nike-Bauer Hockey firmy produkującej sprzęt hokejowy dał Aleksandrowi Łukaszence “pamiątkową nagrodę” i uniform hokeisty.

O prezencie dla Aleksandra Łukaszenki informuje państwowa agencja BelTA. Wręczono go podczas Bożonarodzeniowego Amatorskiego Turnieju Hokejowego, zorganizowanego przez Aleksandra Łukaszenkę, po meczu między drużyną dyktatora a Szwecją (zakończonym wynikiem 6:1). Miało to być uznanie „wielkich zasług na rzecz rozwoju hokeja”.

BelTA nadmienia, że w poprzednich latach pięć razy wygrywała turniej bożonarodzeniowy drużyna Aleksandra Łukaszenki (2005, 2006, 2008, 2009 i w 2010), a w 2007 i 2011 Rosjanie pokonali Białorusinów w finale.

Aleksander Łukaszenka często występuje sam w turniejach organizowanych przez siebie i  jest fanatycznym kibicem hokeja.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie przyznała Białorusi organizację mistrzostw świata w 2014 roku.  O odwołanie tej imprezy  lub zawieszenie do czasu uwolnienia więźniów, apelował m.in. Parlament Europejski i Kongres Stanów Zjednoczonych. Federacja na razie nie odpowiada na te apele.

agkm, charter97.org/ BelTA

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Białoruś planuje ruch bezwizowy na mistrzostwa hokeja

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 06:00
Mińsk w 2014 roku ma gościć mistrzostwa świata w hokeju na lodzie. Zapalonym kibicem tego sportu jest Aleksander Łukaszenka, który często pojawia się na lodowisku, czasem w towarzystwie małego synka Koli.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Białoruś straci mistrzostwa świata w hokeju na lodzie?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 14:00
Kongres USA, idąc w ślady Parlamentu Europejskiego, zwrócił się z wnioskiem o zawieszenie decyzji o przyznaniu mistrzostw do Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.
rozwiń zwiń