Raport Białoruś

Na trybunie VIP-ów w Kijowie Łukaszenka i Kola

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 07:11
Przywódca Białorusi Aleksander Łukaszenka siedział na finałowym meczu Euro 2012 w loży dla VIP-ów obok prezydentów Gruzji, Armenii i Tadżykistanu.
Aleksander Łukaszenka z synem Kolą ma meczu finałowym Euro 2012
Aleksander Łukaszenka z synem Kolą ma meczu finałowym Euro 2012Foto: PAP/EPA/RADEK PIETRUSZKA UEFA

Szef białoruskiego państwa Aleksander Łukaszenka siedział tuż za siedmioletnim Nikołajem, trzymał rękę na jego ramieniu i dosłownie nie spuszczał oczu z Koli – relacjonował sytuację w loży reporter ukraińskiego portalu kp.ua. Zaznaczył również, Łukaszenka od czasu do czasu rozmawiał i żartował z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim.

Na trybunie prezydenckiej znajdowali się wszyscy najważniejsi politycy ukraińscy partii rządzącej - oprócz prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycz znajdował się szef jego administracji Siergiej Lewoczkin, premier Mykoła Azarow, przewodniczący parlamentu Władymir Lytwin. Według mediów obecni byli również minister infrastruktury Borys Kolesnikow i byli prezydenci Ukrainy – Leonid Krawczuk, Leonid Kuczma, Wiktor Juszczenko.

Meczowi finałowemu w Kijowie przyglądali się również premierzy Włoch i Hiszpanii i przedstawiciele obu rządów. Według mediów mecz oglądali premierzy Węgier, Mołdawii, przedstawiciele Arabii Saudyjskiej i Kataru.

agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukaszenka wybiera się na finał Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2012 14:02
Aleksander Łukaszenka ma zamiar przyjechać na mecz finałowy Euro 2012 do Kijowa. Będzie na nim obecny także polski prezydent Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka jedzie na Euro: Ukraińcy protestują

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2012 19:00
Aleksander Łukaszenka zapowiedział swój przyjazd w niedzielę do Kijowa, ma zobaczyć finałowy mecz Euro 2012. Ma on także nadzieję na spotkanie z ukraińskim szefem państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kola Łukaszenka ciągle chodzi z pistoletem?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2012 19:00
Wenezulscy blogerzy opublikowali szereg zdjęć siedmioletniego syna Aleksandra Łukaszenki Koli, z bronią za pasem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk: Łukaszenka będzie się wstydził w Kijowie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2012 20:10
Premier Donald Tusk argumentował, że lista gości na meczu finałowym, nie zależy od Polski, bo UEFA przekazała Ukrainie pulę biletów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

FEMEN i "Kola" przeciw wizycie Łukaszenki w Kijowie (Wideo)

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2012 10:55
Działaczki FEMEN protestowały w Kijowie przeciwko zapowiadanej przez stronę białoruską wizycie Aleksandra Łukaszenki na meczu finałowym Euro 2012.
rozwiń zwiń