X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Kontrakt o elektrowni atomowej na Białorusi podpisany

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 10:20
Porozumienie o budowie siłowni podpisano wstępnie w październiku zeszłego roku. Elektrownię zbuduje rosyjski Atomstrojprojekt, będzie ona położona niedaleko granicy z Litwą.
Kontrakt o elektrowni atomowej na Białorusi podpisany
Foto: sxc.hu

Premierzy Rosji i Białorusi, Dmitrij Miedwiediew i Michaił Miasnikowicz, podpisali w środę w Mińsku kontrakt generalny na budowę elektrowni jądrowej.

Pierwszy blok siłowni powinien zacząć pracę za pięć lat, drugi w czerwcu 2020 roku. Kontrakt na elektrownię o mocy 2400 MW podpisano na sumę 10 mld dolarów.  Będzie to pierwsza elektrownia atomowa na Białorusi. Wcześniej planowano budowę siłowni jądrowej w latach 80-tych, ale zrezygnowano z tego w związku z katastrofą czarnobylską.
Elektrownię wybuduje rosyjski Atomstrojexport, spółka-córka Rosatomu. Będzie oparta na rosyjskim projekcie AES-2006. Każdy z reaktorów będzie miał moc 1200 MW.

W lutym Białoruś i Rosja zawarły w Moskwie umowę o przyznaniu Białorusi kredytu wysokości 10 mld dol. na budowę elektrowni. Dokument podpisały rosyjski Wnieszekonombank i białoruski Biełwnieszekonombank. Kredyt został przyznany stronie białoruskiej na 25 lat. Będzie z niego finansowanych 90 proc. każdego kontraktu podpisywanego między rosyjskim koncernem Atomstrojprojekt, który ma wznieść elektrownię, a dyrekcją budowy. Środki będą przekazywane w miarę podpisywania kolejnych kontraktów.

Zgodnie z podpisaną umową, Wnieszekonombank będzie występował jako bank działający w imieniu rządu rosyjskiego, a Biełwnieszekonombank – rządu białoruskiego. Białoruski bank liczy też na udzielanie kredytów białoruskim firmom, które będą wykonywać prace budowlane i dostarczać materiały.

Porozumienie w sprawie budowy elektrowni w Ostrowcu (biał. Astrawcu), kilkadziesiąt km od granicy  Litwą, podpisano w październiku 2011 r.

Zaniepokojenie budową elektrowni na Białorusi w pobliżu swoich granicy wyrażała Litwa. Również na Białorusi są przeciwnicy jej budowy ze względu na pamięć o katastrofie elektrowni w Czarnobylu, w której Białoruś mocno ucierpiała.

agkm/Karta 97/PAP

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przeciw elektrowni atomowej: projekt w pośpiechu, jak w Czarnobylu

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 11:38
Białoruska Kampania Antyjądrowa w liście otwartym pisze, że należy wyciągnąć lekcję z wydarzenia w Japonii i przyznać, że nie ma bezpiecznych elektrowni atomowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Litwa nie chce białoruskiej elektrowni atomowej 50 km od Wilna

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 00:21
Litwa nie popiera planów Białorusi dotyczących budowy siłowni atomowej. Krytycznie ocenia przygotowany przez nią raport z oceną oddziaływania przyszłej elektrowni atomowej na środowisko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opozycja ma zakaz demonstracji w rocznicę Czarnobyla

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 15:35
Władze Mińska zabroniły pochodu "Czarnobylski Szlak" przeprowadzanego tradycyjnie przez opozycję w rocznicę katastrofy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie elektrownia jądrowa na Białorusi - podpisano kontrakt

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2011 13:21
Umowę podpisały rosyjska kompania "Atomstrojeksport" i białoruska "Dyrekcja Budowy Elektrowni Atomowej".
rozwiń zwiń