X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Opozycja ma zakaz demonstracji w rocznicę Czarnobyla

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 15:35
Władze Mińska zabroniły pochodu "Czarnobylski Szlak" przeprowadzanego tradycyjnie przez opozycję w rocznicę katastrofy.
Audio
Biało-czerwono-biała flaga niepodległej Białorusi. Aleksander Łukaszenka zmienił symbole narodowe w 1994 roku, przywracając barwy wprowadzone przez bolszewików, zieloną i czerwoną
Biało-czerwono-biała flaga niepodległej Białorusi. Aleksander Łukaszenka zmienił symbole narodowe w 1994 roku, przywracając barwy wprowadzone przez bolszewików, zieloną i czerwonąFoto: PolskieRadio.pl

Organizatorzy demonstracji chcieli zebrać się 26 kwietnia na położonym przy stacji metra placu przy Akademii Nauk o godz. 17.45 i po 45 minutach przejść ku prawosławnej Kaplicy Czarnobylskiej, gdzie miał się odbyć mityng.

Władze Mińska nie zgodziły się zgromadzenie koło akademii i zabroniły pochodu. Zaproponowały przeprowadzenie mityngu w położonym dalej od centrum parku Przyjaźni Narodów przy Placu Bangalore, w godzinach od 18 do 20. 

Jury Chadyka, jeden z organizatorów akcji powiedział Polskiemu Radiu, że swą odmowę władze uzasadniają tym, że demonstracja miała odbyć się przed siedzibą Akademii Nauk, czyli zbyt blisko stacji metra i budynków administracyjnych. Profesor Chadyka zwrócił przy tym uwagę, że manifestacje w latach ubiegłych rozpoczynały się właśnie w tym miejscu i nikomu to wtedy nie przeszkadzało. Polityk powiedział, że opozycja zorganizuje więc tego dnia tylko wiec.

 - Przed społeczeństwem stoi szereg istotnych problemów. Chodzi między innymi o budowę elektrowni atomowej na Białorusi. Nie ma żadnych gwarancji, że będzie ona bezpieczna - powiedział opozycjonista.

Według niektórych ocen, terytorium Białorusi zostało najbardziej napromieniowane w wyniku wybuchu Czarnobyla. Opozycja od 1988 roku organizuje demonstracje upamiętniające to tragiczne wydarzenie.

Pochód "Czarnobylski Szlak" opozycja organizowała w Mińsku corocznie od 1988 roku.
W ostatnich latach pochód odbywał się w miejscu, które i w tym roku postulowali organizatorzy. Jak przypomniał Sadouski, w minionym roku nie było problemów ze zbiórką przy Akademii Nauk.

IAR, PAP, agkm

/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Litwa nie chce białoruskiej elektrowni atomowej 50 km od Wilna

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 00:21
Litwa nie popiera planów Białorusi dotyczących budowy siłowni atomowej. Krytycznie ocenia przygotowany przez nią raport z oceną oddziaływania przyszłej elektrowni atomowej na środowisko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

25 lat po katastrofie. Opozycja zapowiada "czarnobylski szlak"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2011 20:09
Białoruska opozycja powołała komitet organizacyjny "czarnobylskiego szlaku", czyli corocznej demonstracji mającej upamiętnić tragedię w radzieckiej siłowni jądrowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opozycja ostrzeżona – za wypowiedzi o zamachu (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 01:22
Trzy bardzo znane osoby ze środowiska opozycji zostały ostrzeżenia od śledczych. To Aleksander Milinkiewicz, były kandydat na prezydenta, znany dziennikarz Aleksander Starykiewicz i b. oficer KGB Walery Kostka – mówi w rozmowie z Raportem Białoruś Aleś Karnijenka, współpracownik Biełsatu.
rozwiń zwiń