X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Litwa nie chce białoruskiej elektrowni atomowej 50 km od Wilna

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 00:21
Litwa nie popiera planów Białorusi dotyczących budowy siłowni atomowej. Krytycznie ocenia przygotowany przez nią raport z oceną oddziaływania przyszłej elektrowni atomowej na środowisko.
Audio

"Po raz kolejny wysyłamy (na Białoruś - PAP) wyraźny, jednoznaczny sygnał, że nie aprobujemy raportu z oceną oddziaływania na środowisko, a także planów budowy siłowni atomowej w odległości 50 km od Wilna" - czytamy w rozpowszechnionym we wtorek komunikacie litewskiego ministra środowiska Gediminasa Kazlauskasa.

Swoje stanowisko ws. planów budowy siłowni w okolicach Ostrowca (biał. Astrawiec) strona litewska oficjalnie przekazała Białorusi w miniony piątek.

ak zaznacza litewskie ministerstwo, w przygotowanym przez Białoruś raporcie brak kryteriów i alternatywnych miejsc pod budowę siłowni.

Poza tym, w ocenie Litwy, białoruski raport nie prezentuje zakresu ewentualnych szkód wyrządzonych przez radiację w razie awarii. W raporcie zabrakło szczegółowych danych geologicznych, sejsmologicznych, sejsmotektonicznych dotyczących terenu wyznaczonego pod budowę. Nie zostały przeanalizowane kwestie składowania odpadów zużytego paliwa.

Negatywną ocenę białoruskiego raportu na temat oddziaływania na środowisko przyszłej siłowni strona litewska przedstawiła już w maju ubiegłego roku. Zgodnie z przepisami ONZ, po otrzymaniu takiej oceny, strona białoruska musiała zorganizować publiczną dyskusję na Litwie i dwustronne konsultacje.

Jak zaznaczono we wtorkowym komunikacie, "dotychczas nasze apele Białoruś ignorowała". Przypomina się w nim, że stosowna konwencja ONZ przewiduje specjalną procedurę rozstrzygania spornych kwestii.

Przed tygodniem Białoruś i Rosja podpisały porozumienie w sprawie finansowania budowy elektrowni atomowej w Ostrowcu, zaledwie 23 km od granicy z Litwą, nad brzegiem Wilii i 50 km od Wilna. Przewiduje się, że w ciągu najbliższego miesiąca zostanie osiągnięte porozumienie o przyznaniu Mińskowi przez Moskwę pożyczki w wysokości 6 mld dolarów na realizację tego projektu. Elektrownia ma powstać do 2016 roku.

PAP/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukaszenka każe przyspieszyć prace nad elektrownią jądrową

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 22:21
Prezydent Białorusi zalecił też resortowi energetyki zmniejszanie zużycia gazu ziemnego, tworzenie elektrowni opartych na węglu, rodzimych rodzajach paliwa i odnawialnych źródłach energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeciw elektrowni atomowej: projekt w pośpiechu, jak w Czarnobylu

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 11:38
Białoruska Kampania Antyjądrowa w liście otwartym pisze, że należy wyciągnąć lekcję z wydarzenia w Japonii i przyznać, że nie ma bezpiecznych elektrowni atomowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektrownia atomowa na Białorusi: Rosja pożyczy 6 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2011 09:00
Porozumienie o budowie elektrowni na Białorusi podpisano podczas wizyty Władimira Putina w Mińsku. Ten ostatni mówi, że białoruska elektrownia będzie o wiele bezpieczniejsza niż japońskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milinkiewicz: to wielkie uderzenie w niepodległość Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 14:21
Umowa Rosji z Białorusią o budowie elektrowni bardzo mnie niepokoi - mówił reporterowi Polskiego Radia Aleksander Milinkiewicz, lider ruchu "O wolność". Ocenia, że Rosja będzie przejmować gospodarkę Białorusi - kawałek po kawałku.
rozwiń zwiń