X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Freski i greckie napisy w białoruskiej cerkwi

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 14:51
W cerkwi św. Michała Archanioła w Synkowiczach na Białorusi odsłonięto fragmenty zabytkowych fresków z napisami w języku starogreckim.
Audio
Cerkiew w Synkowiczach
Cerkiew w SynkowiczachFoto: Wikipedia/CC/DariusRex

Malowidła odnaleziono przy okazji renowacji świątyni pod warstwą farby olejnej. Licząca kilka wieków cerkiew w Synkowiczach - podobnie jak większość świątyń na Białorusi - przechodziła burzliwe koleje losu. W okresie władzy radzieckiej została zamieniona na magazyn. Wtedy też doszło do zamalowanie fresków farbą olejną. Aleś Puszkin, znany białoruski malarz-restaurator, który prowadzi prace, powiedział, że pierwszy etap renowacji zakłada zdjęcie wierzchniej farby olejnej.

- Nasze dalsze prace wyznaczy naukowo-metodyczna rada działająca przy Ministerstwie Kultury - mówi Puszkin. Cerkiew w Synkowiczach powstała jako budowla także o charakterze obronnym. Jest najstarszą tego typu budowlą na Białorusi. Według jednej z legend ufundował ją w XV wieku wielki książę litewski Witold. Według części historyków powstała w XVI wieku z fundacji magnata Konstantego Wasyla Ostrogskiego.

IAR

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mińsk: 10 tysięcy osób na procesji Bożego Ciała

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 14:10
Ulicami stolicy Białorusi Mińska już w niedzielę przeszła procesja Bożego Ciała. Zorganizowano ją 11 dni przed datą uroczystości, gdyż tak było łatwiej uzyskać pozwolenie władz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: wykopano stary dzwon z Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 05:00
Odlany w Warszawie dzwon z 1882 r. odkopano przypadkowo w Głębokim w obwodzie witebskim na wschodzie Białorusi. Prawdopodobnie zakopano go w czasie wojny, by nie przetopili go Niemcy.
rozwiń zwiń