Raport Białoruś

Łukaszenka: miliony dolarów na destabilizację Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2013 19:04
Aleksander Łukaszenka zarzucił NATO, że wzmacnia swój potencjał militarny na terytorium państw sąsiadujących z Białorusią.
Audio
Prezydent Białorusi jest zaniepokojony sytuacją na Ukrainie
Prezydent Białorusi jest zaniepokojony sytuacją na Ukrainie Foto: president.gov.by

Łukaszenka na przyjęciu w Mińsku z okazji święta białoruskiej armii wyraził pogląd, że nie wszyscy politycy światowych mocarstw wyciągnęli wnioski z historii.

Łukaszenka powiedział, że państwa zachodnie przeznaczają miliony dolarów na wspieranie opozycji na Białorusi, która dąży do destabilizacji w kraju i do zmiany ustroju konstytucyjnego. - Na szczęście Białorusini dobrze pamiętają, do jakich tragicznych wydarzeń doprowadziły działania różnych dyktatorów, którzy dążyli do panowania nad światem i narzucenia narodom swojej woli -mówił białoruski przywódca.Łukaszenka powiedział też, że od wielu lat Białoruś jest przykładem politycznej i socjalnej stabilności. Jego zdaniem duża w tym zasługa zarówno białoruskiej władzy, jak i wojska.

Również w sobotę Łukaszenka złożył życzenia liderowi Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej Giennadijowi Ziuganowowi z okazji 20. rocznicy jej powstania, nazywając jego organizację "partią patriotów, przyjaźni narodów, jednoczącą w swoich szeregach ludzi, którym nie jest obojętny los Ojczyzny". Wyraził nadzieję, że również w przyszłości partia ta będzie służyć świętej idei jednoczenia bratnich krajów - informuje państwowa agencja BiełTA.

IAR/PAP/agkm.

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sikorski: manewry Rosji i Białorusi traktujemy poważnie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 15:00
Wojsko zawsze przygotowuje się na najgorsze scenariusze i je ćwiczy. My też to robimy – powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, pytany o opinię jednego z byłych szefów resortu obrony, który ocenia, że Białoruś i Rosja "otwarcie przygotowują się do ewentualnej wojny z Polską".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Protasiewicz: nie możemy zostać sam na sam z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 07:00
- Polscy politycy muszą podejmować decyzje, które odsuną ryzyko samotnej konfrontacji ze zintegrowaną wokół Moskwy strefą postradziecką - mówi wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz, zapytany o manewry Rosji i Białorusi "Zachód 2013".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON Litwy: Zapad 2013 skierowany przeciw sąsiadom

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 23:55
Litewski minister obrony Juozas Olekas powiedział, że niektóre elementy planowanych w pobliżu granic Litwy ćwiczeń Rosji i Białorusi są wymierzone przeciw sąsiadom i że tak być nie powinno. Olekas komentował jesienne manewry obu państw dla litewskiej agencji BNS.
rozwiń zwiń