X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Na Białorusi wszędzie spisują twoje dane. Władza chce absolutnej kontroli

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2013 20:53
Władza przyzwyczaiła się do kontrolowania wszystkiego – polityki, gospodarki, wszystkich sfer życia. Teraz, kiedy rozwija się Internet, władze potrafią kontrolować i tę sferę – zauważa Franak Wiaczorka.
Audio
Na Białorusi wszędzie spisują twoje dane. Władza chce absolutnej kontroli
Foto: Facebook/Profil Franaka Wiaczorki

Zobacz: Blog Franaka Wiaczorki w serwisie Raport Białoruś na portalu PolskieRadio.pl >>>

Niedawno szef Google postawił Białoruś w jednym rzędzie z  Koreą Północną, Erytreą, Turkmenistanem i innymi krajami niedemokratycznymi, jeśli chodzi o rozwój Internetu.  Chodzi o to, że kraje te są absolutnie kontrolowane.

Szef Google’a miał rację. Na Białorusi nawet w epoce Internetu, współczesnych technologii, anonimowości, nie ma możliwości się ukryć.  Kiedy jeździsz po Mińsku, wszędzie spisują twoje dane paszportowe. A tymczasem w Pradze, Warszawie, Wilnie, możesz mieszkać miesiącami i nikt nigdy i nigdzie nie poprosi cię o paszport. Czujesz się wolnym i niezależnym. Na Białorusi, nawet by pójść do klubu internetowego, do kawiarenki internetowej, by się zarejestrować do lekarza, musisz podawać swoje dane osobowe. Nie do pojęcia są ostatnie wydarzenia z ambasadami, gdy każdy kto przychodził do ambasady krajów zachodnich, USA , Polski, Litwy, był przez milicję spisywany przed wejściem

To absurdalne, do jakiego stopnia władza próbuje kontrolować społeczeństwo. Myślę, że jest to związane z tym, że władza przyzwyczaiła się do kontrolowania wszystkiego – polityki, gospodarki, wszystkich sfer życia. Teraz, kiedy rozwija się Internet, władze potrafią kontrolować i tę sferę.

Jednak na stronach społecznościowych, na Facebooku, vkontate, pojawiło się dużo porad, jak zachować anonimowość, serfując w Internecie. Te rady są bardzo przydatne, podobnie jak treningi prowadzone przez różne ngo, partie pozarządowe o bezpieczeństwie w Internecie. 

Franak Wiaczorka

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W kwietniu film ”Żywie Biełaruś” w polskich kinach

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 14:05
19 kwietnia na ekrany kin sieciowych w Polsce trafi fim "Żywie Biełaruś" przedstawiający losy współczesnej Białorusi, zmagającej się z dyktaturą– informuje na swoim blogu współscenarzysta filmu, Franak Wiaczorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sannikau to prezydent, Poczobut korespondent. Ksywy zza krat

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 17:35
Andrej Sannikau był nazywany w celi prezydentem, co powodowało, że niezadowolone władze przewoziły go z więzienia do więzienia. Andrzej Poczobut był zwany korespondentem i proszony o pomoc w pisaniu podań. Blog Franaka Wiaczorki o pseudonimach więziennych białoruskiej opozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Azarenka przegrała mecz z Łukaszenką. Nie trzeba jej chwalić

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 21:13
Łukaszenka propagandowo wykorzystuje sport, w tym Wiktorię Azarenkę. A przecież sportowcy to osoby publiczne, ponoszą odpowiedzialność za to, co się dzieje w kraju - pisze Franak Wiaczorka.
rozwiń zwiń