Raport Białoruś

Władza chce, żeby Białorusini schowali się w swoich domach

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2011 23:22

26 kwetnia odbędzie się protestacyjna akcja w rocznicę wybuchu w elektrowni w Czarnobylu. Nie będzie niestety manifestacji, będzie wiec, chwila milczenia. To wszystko będzie miało miejsce obok kapliczki poświęconej ofiarom katastrofy w Czarnobylu na placu Bangalore.

Akcja dostała pozwolenie od administracji miejskiej, stąd nie będzie aresztowań, nie będzie zatrzymań. Myślę, że to pomoże nam zebrać więcej ludzi.

Oczywiście mając w pamięci ostatnie wydarzenia, wybuch w metrze, nie możemy się spodziewać tysięcy ludzi. Jednak chcemy się zebrać – żeby wspomnieć o ofiarach Czarnobyla, ale też o tych wszystkich złych rzeczach, które dzieją się w polityce, w gospodarce, w życiu społecznym.

Bo czego chce Aleksander Łukaszenka – żeby wszyscy milczeli, żeby wszyscy się schowali się w swoich własnych domkach, nic nie mówili i bali się. My tymczasem wyjdziemy 26 kwietnia, żeby pokazać, że się nie zgadzamy. Aleksander Łukaszenka, który traci kontrolę nad sytuacją, wie, że każda taka akcja może wywołać łańcuch protestów.

Franciszak Wiaczorka

/
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Polowanie na białoruską opozycję w Dzień Wolności

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2011 18:08
Kilkudziesięciu opozycjonistów zatrzymano 25 marca na Białorusi. Dwóch liderów – Wiktar Iwaszkiewicz i Mikoła Dimidienko zostało prawdopodobnie przewiezionych do więzienia na Akreścinie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Boję się, że Białoruś za rok stanie się drugą Koreą Północną (Wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 00:04
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakazano pochodu, będzie tylko wiec na obrzeżach Mińska

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2011 22:13
Białoruska opozycja zgodziła się na proponowaną przez władze Mińska formę obchodów rocznicy awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu - zamiast tradycyjnego pochodu "Czarnobylski Szlak" przeprowadzi mityng w dalszym od centrum parku Przyjaźni Narodów.
rozwiń zwiń