Elżbieta Kępińska, "tremiara" z intuicją i Splendorem

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 16:00
- Moja trema objawia się koszmarnie, bo płaczę. Jak wchodzę na scenę i przestaję być sobą, to wszystko jest w porządku, ale za kulisami dzieją się rzeczy straszne - mówiła w Dwójce aktorka nagrodzona Wielkim Splendorem, główną radiową nagrodą teatralną.
Audio
  • Elżbieta Kępińska, tremiara z intuicją i Splendorem (Notatnik Dwójki)
Elżbieta Kępińska z Wielkim Splendorem. Aktorka otrzymała go za powołanie do życia niezwykłych postaci, które są zwierciadłem tak wielu z nas
Elżbieta Kępińska z Wielkim Splendorem. Aktorka otrzymała go za powołanie do życia niezwykłych postaci, które są zwierciadłem tak wielu z nasFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wielkie Splendory i miłosne wyznania laureatów
splendor 2015 laureaci_005349-2.jpg

Elżbieta Kępińska ma w dorobku ponad 400 ról w Teatrze Polskiego Radia. W "Notatniku Dwójki" opowiadała, że jej aktorska przygoda zaczęła się nie najlepiej, bo od dużego... sukcesu. - Mój debiut został oceniony jako pewnego rodzaju wydarzenie. To było ogromne zobowiązanie i w miarę upływu lat było mi coraz trudniej, bo nie wszystkie role, które otrzymywałam, dawały mi takie możliwości jak rola Jo w "Smaku miodu" czy Gizeli w "Huśtawce", a ciągle mnie porównywano z tymi kreacjami - wyjaśniała.

Aktorka zdradzała, że przy tworzeniu postaci kieruje się intuicją i psychologią. Wyjawiała też, jaki typ kobiet lubi grać najbardziej i dlaczego boi się kamery.

***

Tytuł audycji: Notatnik Dwójki 

Prowadzi: Monika Pilch

Goście: Elżbieta Kępińska, Joanna Żółkowska, Władysław Kowalski (aktorzy)

Data emisji: 8.12.2015

Godzina emisji: 13.00

bch/jp

Czytaj także

Dyrektor Boskiej Komedii: polski teatr nie ulega rozrzedzeniu

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 11:00
- Polscy artyści nie ulegają komercjalizacji, nie wpadają w popową pułapkę. Natomiast środowisko teatralne mogłoby być bardziej skonsolidowane i to jest ambicja Boskiej Komedii - mówił w Dwójce dyrektor artystyczny festiwalu Bartosz Szydłowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Animowane lalki Adama Kiliana. Zabawa na serio

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 14:00
– Mój tata zawsze poszukiwał ideału sztuki, która jest dostępna zarówno dla dziecka, jak i profesora uniwersytetu – mówił Jarosław Kilian, syn Adama Kiliana.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Boleśnie zabawny dramat rodzinny

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 15:27
Zapraszamy na słuchowisko "Udręka życia" na podstawie znakomitego komediodramatu izraelskiego pisarza Hanocha Levina.
rozwiń zwiń