Animowane lalki Adama Kiliana. Zabawa na serio

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 14:00
– Mój tata zawsze poszukiwał ideału sztuki, która jest dostępna zarówno dla dziecka, jak i profesora uniwersytetu – mówił Jarosław Kilian, syn Adama Kiliana.
Audio
  • Jacek, Agatka i inne lalki. Opowieść o sztuce teatralnej Adama Kiliana (Notatnik Dwójki)
Stworzone przez Adama Kiliana postaci Jacka i Agatki, bohaterów pierwszej polskiej dobranocki
Stworzone przez Adama Kiliana postaci Jacka i Agatki, bohaterów pierwszej polskiej dobranockiFoto: TVP/PAP- Zygmunt Januszewski

– Od dziecka osaczony byłem światem teatru, spod klepek wychodziły lalki z filmów animowanych – wspominał Jarosław Kilian. – Tata pracował w domu, więc wychowałem się wśród projektów. Łaziłem po nich z siostrą, siłą rzeczy uczestniczyliśmy we wszystkim, co się działo – dodał.

Jego zdaniem praca jego ojca była zawsze "próbą poważnego rozmawiania ze światem" w formie zabawy. – To tak, jak bawią się dzieci. Gdy dziecko coś buduje lub rysuje, robi to na serio – tłumaczył. Sam Adam Kilian swoją fascynację teatrem wywodzi z dzieciństwa - gdy miał 6 lat, jego brat specjalnie dla niego wybudował... Bagdad.

***

Tytuł audycji: Notatnik Dwójki

Prowadzi: Aldona Łaniewska-Wołłk

Goście: Adam Kilian (scenograf, grafik, ilustrator, twórca Teatru Lalka w Warszawie), Jarosław Kilian (reżyser, syn Adama Kiliana), Joanna Rogacka (Teatr Lalka, zastępca dyrektora ds. artystycznych), Aleksandra Rembowska (teatrolog)

Data emisji: 1.12.2015

Godzina emisji: 13.00

mc/mm

Czytaj także

Teatr w Lublinie zwrócił uwagę na dyskryminację ojców

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 10:44
Ojcowie pozbawieni możliwości opieki nad dziećmi są bohaterami spektaklu „Tata ma kota”. Premiera w piątek w Lublinie. Zagrają m.in. Jan Nowicki i Przemysław Sadowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cyrk. Świat prawdy wolnej od chaosu dorosłości

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 17:00
– Świat cyrku to czystość i prostota, pewna odskocznia od dorosłych wyzwań warszawskich – mówił Michał Walczak, autor i reżyser spektaklu "Jak wytresować dziewczynkę?".
rozwiń zwiń