Do teatru od małego!

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 19:10
Tu nie ma wyraźnego podziału na scenę i widownię, nie ma głośnej muzyki i dramatycznych przygód. Można tu gadać co niemiara i do woli się wiercić. Tutaj nigdy nie zgasną nagle światła.
Audio
fragment plakatu do spektaklu Rozplatanie Tęczy
fragment plakatu do spektaklu "Rozplatanie Tęczy"

 

Bo jest to teatr dla najmłodszych, także tych zaledwie rocznych. Warszawski Teatr Małego Widza jest kameralny, interaktywny, silnie oddziałujący na zmysły malucha - działa kolorem, dźwiękiem, zapachem i dotykiem.

O jego działalności opowiadali w Dwójce członkowie zespołu: choreografka Julita Wojewódzka, wiolonczelistka Izabela Lamik, a także aktorzy - Antoni Barłowski i pomysłodawczyni teatru Agnieszka Czekierda.

- Pomysł robienia teatru dla dzieci kiełkował we mnie dość długo - przyznaje Agnieszka Czekierda. - Jest niezgodą na obecną rzeczywistość teatralną, którą się serwuje dzieciom - dodaje.

Po spektaklu aktorzy nie znikają ze sceny wciąż rozmawiają z widzami.

- To jest teatr, który uruchamia dziecięcą wyobraźnię poprzez inne funkcjonowanie przedmiotu - dodaje Antoni Barłowski. W Teatrze Małego Widza np. jeżem staje się zwykła miska.

Skąd Teatr Małego Widza czerpie inspiracje, jaką rolę odgrywa w nim muzyka, jak przygotowuje się spektakl dla dzieci - dowiesz się, słuchając całej audycji Moniki Pilch "Notatnik Dwójki" - 17 lutego 2012.

W Teatrze Małego Widza aktualnie można zobaczyć następujące spektakle: "Rozplatanie Tęczy", "Julka i Kulka", "Sklep Magika Mechanika", "Mały Chopin", "Lśnienie", "W szufladzie".

 

Zobacz więcej na temat: chopin dzieci mali
Czytaj także

Mama Nieidealna - po raz trzeci

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2011 16:52
Dzisiaj przyglądamy się sobie - odkrywając sekrety.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wspomnij mnie, czyli w kabarecie Mariana Hemara

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 21:00
W dniu 40. rocznicy śmierci cenionego poety, autora wielkich szlagierów, znakomitego artysty kabaretowego Dwójka zaprasza na audycję wspominającą tę ważną postać. Jak dowiodą nasi goście, Hemar jest dla dzisiejszych twórców niewyczerpanym źródłem inspiracji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Śpiewanie to poznawanie siebie

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 08:00
Repertuar Anny Mikołajczyk-Niewiedział, znakomitej sopranistki, obejmuje imponująco wiele stylistyk od muzyki dawnej, przez muzykę Karola Szymanowskiego po współczesność (rola tytułowa w "Madame Curie" Elżbiety Sikory).
rozwiń zwiń