Petabajty kultury w nowej siedzibie NInA

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 18:00
Dostęp do unikatowych nagrań i możliwość digitalizacji własnych materiałów - to nie jedyne atrybuty zmodernizowanej siedziby Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
Audio
  • Michał Merczyński o nowej siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Rozmawia Monika Pilch (Wybieram Dwójkę)
Nowa siedziba Narodowego Instytutu Audiowizualnego
Nowa siedziba Narodowego Instytutu AudiowizualnegoFoto: Marcin Oliva Soto (dzięki uprzejmości NInA)

- To miejsce zbalansuje naszą działalność - opowiadał w Dwójce Michał Merczyński, dyrektor NInA. - Do tej pory byliśmy obecni w sieci w postaci takich przedsięwzięć jak Ninateka, Muzykoteka czy dwutygodnik.com. Nie mieliśmy miejsca na wydarzenia kulturalne i spotkania z naszymy użytkownikami - dodawał. To się zmienia od 29 maja, czyli od momentu otwarcia siedziby NInA w Warszawie przy ulicy Wałbrzyskiej 3/5. Można tam przyjść z własnymi taśmami VHS, zdjęciami czy kasetami magnetofonowymi, by je zdigitalizować przy pomocy sprzętu najwyższej klasy. Co więcej, na miejscu dostępne jest potężne archiwum audiowizualne z materiałami nieobecnymi w sieci. - Przygotowaliśmy 16 stanowisk z dostępem do tysięcy filmów, audycji i nagrań - podkreślał dyrektor Merczyński.

W przeistoczeniu się siedziby NInA w miejsce tętniące życiem i kulturą pomóc ma specjalna sala ochrzczona mianem "Ziemi obiecanej".

***

Rozmawiała: Monika Kolet

Gość: Michał Merczyński

Data emisji: 28.05.2015

Godzina emisji: 16.00

Materiał wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

bch/mc

Zobacz więcej na temat: KULTURA Monika Kolet Warszawa
Czytaj także

Na Haiti lepiej niż w Polsce rozumieją Halkę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 12:00
- Fakt, że małżeństwo chłopki Halki i szlachcica Janusza jest niemożliwe, był dla Haitańczyków oczywisty. Trudniej to wyjaśnić współczesnym Polakom - opowiadał Paweł Passini, reżyser niezwykłej inscenizacji opery Moniuszki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co kryją tajne wnętrza Pałacu Kultury?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 10:00
- Ten budynek żyje własnym życiem - mówił w Dwójce fotograf Jacek Fota, który przygotowuje album na 60. urodziny warszawskiego Pałacu.
rozwiń zwiń