X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miłoszewski: kulturalne zaniechania się na nas zemszczą

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 11:00
- Mówiąc o tupecie urzędników, chodziło mi o sposób uprawiania przez nich polityki kulturalnej - mówił pisarz. - Myślę, że osiągnął pan efekt nie do końca zgodny z zamierzonym - odpowiadała Joanna Szymajda z Instytutu Muzyki i Tańca.
Audio
  • Zygmunt Miłoszewski dyskutuje z Joanną Szymajdą o swojej wypowiedzi podczas gali rozdania Paszportów Polityki. Prowadzi Paweł Siwek (Poranek Dwójki)
Zdaniem Zygmunta Miłoszewskiego popularność kryminałów rodzimych autorów świadczy o sile polskiej literatury
Zdaniem Zygmunta Miłoszewskiego popularność kryminałów rodzimych autorów świadczy o sile polskiej literaturyFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Odbierając Paszport Polityki w dziedzinie literatury pisarz Zygmunt Miłoszewski zawstydził urzędników, mówiąc, że "mają niezły tupet, przychodząc na imprezę ludzi kultury". W "Poranku Dwójki" literat tłumaczył, że był to wyraz rozgoryczenia obecnym statusem kultury w Polsce. - Kultury nie traktuje się jako nauki myślenia i zadawania pytań, tylko jako migające obrazki robione przez ludzi, którzy gdzieś tam dopominają się o kasę - mówił.

Zdaniem Zygmunta Miłoszewskiego w Polsce lekką ręką wydaje się pieniądze na festiwale, muzea, a nie dba się o podstawową edukację i rozwiązania systemowe, które poprawiłyby np. sytuację rynku książki. - Obawiam się, że za dwa pokolenia pojawi się generacja, która nie potrafi i nie chce konsumować kultury - mówił pisarz.

Na te zarzuty odpowiadała Joanna Szymajda z Instytutu Muzyki i Tańca, która zwracała uwagę, że wielu urzędników kultury, w których uderzyła wypowiedź Zygmunta Miłoszewskiego, poczuło konsternację i zażenowanie. - Urzędnikom państwowym również zależy na tym, żeby adresaci ich działań byli świadomymi uczestnikami życia kulturalnego. Lepiej żebyśmy budowali jeden front wspólny, a nie występowali przeciwko sobie.
***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki
Prowadzenie:
Paweł Siwek

Gość: Zygmunt Miłoszewski i Joanna Szymajda
Data emisji:
16.01.2015
Godzina emisji:
8.35
bch
/mc

Komentarze1
aby dodać komentarz
pons2015-01-16 13:18 Zgłoś
Brawo! Diagnoza pana Miłoszewskiego trafna do bólu. W tym kraju programowo doprowadzono do pomylenia pijaru z rzeczywistością. Sztuka PR nie służy tu budowaniu relacji na rzeczywistych podstawach, ale tworzeniu pozorów rzeczywistości. Co do urzędników, mogą być i powinni być zażenowani - ale nie słowami Miłoszewskiego. To oni, oni sami są esencją żenady.

Czytaj także

Zygmunt Miłoszewski: listopad to ulubiony miesiąc pisarzy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 16:55
– Wtedy właśnie czytelnicy zastanawiają się, jak zorganizować sobie zimne i ciemne popołudnia – mówił autor wydanego właśnie kryminału "Gniew".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zygmunt Miłoszewski: w książkach razi mnie fałsz

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 14:00
- Moja literatura jest ciekawa, ja jako człowiek jestem nudny - mówi w Jedynce autor bestsellerowych kryminałów takich jak "Uwikłanie", "Ziarno prawdy" czy "Gniew".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Kasi Nosowskiej do Pablopavo - Paszporty Polityki rozdane

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 04:31
- Przy okazji pierwszych Paszportów Polityki uhonorowana została Kasia Nosowska, która później przez 22 lata udowadniała, że rzeczywiście na tę nagrodę zasłużyła z całą pewnością - mówi Bartłomiej Chaciński.
rozwiń zwiń