Koryfeusz lubi opowiadania postmodernistyczne?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 23:00
We Wrocławiu rozpoczął się w poniedziałek 8. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. Jego długofalowym celem festiwalu jest promowanie narracji międzykulturowych.
Audio
Koryfeusz lubi opowiadania postmodernistyczne?
Foto: mat.promocyjne

We wtorkowym "Wybieram Dwójkę” nie mogło oczywiście zabraknąć relacji z poniedziałkowej Gali "Koryfeusz Muzyki Polskiej” (była tam Beata Stylińska), która odbyła się w radiowym w Studiu im. W. Lutosławskiego.
Przedstawilismy także na relację z Festiwalu Opowiadania. Celem tej imprezy, cieszącej się coraz większą popularnością, jest wymiana doświadczeń pisarzy różnych stylów i narodowości, badanie oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki, aktywne uczestniczenie w newralgicznych dyskursach współczesnego świata. Naszym rozmówcą był Marcin Hamkało.
We wtorkowym "Wybieram Dwójkę” poświęciliśmy także uwagę debacie, jaka odbyła się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej: "Postmodernizm jest prawie w porządku”. Książka "Postmodernizm jest prawie w porządku. Polska architektura po socjalistycznej globalizacji" dokumentuje eksport architektury i urbanistyki z Polski Ludowej do krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej w ostatnich dekadach zimnej wojny i pokazuje wpływ tego doświadczenia na produkcję miejskiej przestrzeni w Polsce. Relacja Aleksandry Łapkiewicz.

Przejrzeliśmy też nowy numer "Herito".
Audycję prowadziła Katarzyna Nowak.
2 października (wtorek)
Czytaj także

Pożegnanie z postmodernizmem?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 14:23
Angielska myśl lewicowa to ważne zjawisko schyłku ubiegłego wieku. W Polsce jest to mało znany nurt umysłowy - tę lukę wypełnia najnowsza książka Bartosza Kuźniarza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koryfeusze Muzyki Polskiej wręczone!

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 12:00
Galę wręczenia nagrody w Studiu im. W. Lutosławskiego uświetnił koncert Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń