Filharmonia Dwójki: Recital Łukasza Kuropaczewskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2007 20:00
W piątkowej Filharmonii Dwójki recital gitarzysty Łukasza Kuropaczewskiego – retransmisja koncertu, który odbył się 4 października tego roku w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

W programie - Eduardo Sainz de la Maza Platero y Yo, Witold Lutosławski Polskie pieśni ludowe, Aleksander Tansman Suita „In Modo Polonico”, Johann Sebastian Bach Preludium i fuga Es-dur BWV 998, Mauro Giuliani Rossiniana nr 3 op. 121. Początek - o godzinie 20.00. Przed mikrofonem – Małgorzata Pęcińska.

W czasie, gdy na antenie rozbrzmiewać będą dźwięki zarejestrowane w naszym radiowym studio, Łukasz Kuropaczewski występował będzie w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall, w recitalu organizowanym przez Peabody Institute of John Hopkins University jako pierwszy polski gitarzysta i jeden niewielu polskich solistów w historii. Warto posłuchać gry gitarzysty, o którym już niedługo może być bardzo głośno.

Zapraszamy!

* * *

Łukasz Kuropaczewski będzie też gościem audycji Beaty Stylińskiej „U progu kariery” w niedzielę o 23.35.

 * * *

Łukasz Kuropaczewski jest jednym z najciekawszych polskich muzyków młodego pokolenia. Od ponad czterech lat mieszka w USA, gdzie otrzymał stypendium.
na Pebody Conservatory of John Hopkins University w Baltimore. Jest uczniem i asystentem w klasie słynnego Manuela Barrueco  - jednego z najwybitniejszych gitarzystów klasycznych. Co roku jest gościem najważniejszych festiwali muzycznych na świecie, współpracując również z wybitnymi artystami takimi jak: Igor Yuzefovich (koncertmistrz Baltimore Symphony), Jan Stanienda, Martin Chalifour (koncertmistrz Los Angeles Symphony), muzykami z Concerto Avenna, New York Philharmonic Orchestra, San Francisco Symphony, San Antonio Symphony, Cleveland Symphony. Wielokrotnie wykonywał słynne “Concierto de Aranjuez”, m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Występował z recitalami w Europie, Azji i obu Amerykach, a podczas dwóch ostatnich sezonów m.in. w: Warszawie (Filharmonia Narodowa, Studio S-1), Poznaniu (Filharmonia Poznańska w cyklu Wielkie Recitale), Londynie (Royal Festival Hall) czy Berlinie.

Czytaj także

Czasem gramy: Helmut Walcha

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2007 11:05
Bohaterem moich audycji jest w tym tygodniu Helmut Walcha, legendarny niemiecki organista, wybitny wykonawca dzieł baroku, a przede wszystkim – Jana Sebastiana Bacha. Urodził się 27 października 1907 roku, minęła więc właśnie 100 rocznica jego urodzin – to odpowiedni moment, by przypomnieć jego wielką sztukę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcą w Warszawie ulicy jednego z Kaczyńskich

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2010 14:18
Filharmonia imienia Romualda Traugutta w Warszawie wystąpiła z inicjatywą, aby jednej ze stołecznych ulic nadać imię Tadeusza Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raphael Rogiński

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2010 21:00
Przed nami spotkanie z Raphaelem Rogińskim - niezwykłym gitarzystą działającym na wielu polach: muzyki klasycznej, jazzowej i World Music, liderem zespołów Shofar oraz Cukunft. Do usłyszenia po 21.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielobarwna Płytomania

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2010 20:10
W nowościach przeciętny Hugo Wolf Quartet i wybitny Bach Ashkenazego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audio.TR na falach Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2010 10:19
W Głębokim Słuchaniu m.in. o tym dlaczego nieswojo czujemy się w filharmonii.
rozwiń zwiń