Czwartek poetycki: Magnus Ducatus poesis

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2007 22:15
O niezwykłej antologii wierszy poetów litewskich, polskich, bialoruskich i ukraińskich mówi Romuald Mieczkowski - poeta, tłumacz, dziennikarz i animator kultury, który od 1989 roku wydaje w Wilnie pismo o rodowodzie niepodległościowym "Znad Wilii", a od 1994 organizuje Międzynarodowe Spotkania Poetyckie "Maj nad Wilią".

Piękna, bibliofilska edycja antologii "Magnus Ducatus poesis" ukazała się pod patronatem prezydenta Litwy Valdasa Adamkusa, który opatrzył ją wstępem. "Jestem pewien, że Wielkie Księstwo Poezji przejmie i twórczo kontynuować będzie najważniejsze tradycje ludzi związanych wspólną przeszłością, wspólnymi zobowiązaniami wobec teraźniejszości i przyszłości. Nie patrząc bowiem na to, jak byśmy się różnili, istnieje wspólna historia, istnieje ugruntowana wiekami wspólnota duchowa. Jestem pewien, że kierując się tymi wartościami w gronie Magnus Ducatus Poesis wspaniale czuliby się Franciszek Skoryna i Adam Mickiewicz, Czesław Miłosz i Jerzy Giedroyc".

Czytaj także

Ta książka była pierwsza

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2010 22:10
"Sprawa mordu katyńskiego" Józefa Mackiewicza od 6-ego kwietnia w Jedynce, w Lekturach przed północą, a dziś dodatkowo w Wieczorze z Jedynką
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z Wilna do Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2010 12:47
Zapraszamy na audycję o polskim kwartalniku "Znad Wilii", wydawanym od 20 lat w Wilnie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka w książkach

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2010 16:00
"Ludzie radia" potrafią pięknie mówić o muzyce, okazuje się, że równie dobrze idzie im pisanie o niej.
rozwiń zwiń