X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biografie niezwykłe: Teofil Trzciński

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2008 22:15
"Biografie niezwykłe: Teofil Trzciński - audycja Iwony Malinowskiej z udziałem historyka teatru - profesora Edwarda Krasińskiego.
Audio

Pod koniec 2007 roku minęła 55 rocznica śmierci tego wybitnego reżysera, krytyka teatralnego i dyrektora scen, głównie krakowskich. Niedoszły prawnik zasłynął w Krakowie jako współtwórca  "Zielonego Balonika" - pierwszego literackiego kabaretu. Nie tylko pisał teksty scenek, szopek i piosenek - między innymi znanej piosenki "Moja peleryna", ale również był ich niezrównanym interpretatorem. Zasłynął jako wykonawca w Figlikach. W swoich pracach teoretycznych, poświęconych teatrowi, zajmował się zagadnieniami aktorstwa - np. analizą gry Gabrieli Zapolskiej, Stefana Jaracza czy Romana Żelazowskiego. Jako reżyser przeszedł do historii teatru wieloma spektaklami - między innymi jako pierwszy inscenizator Odprawy posłów greckich w plenerze. Pierwszy też wystawił Akropolis Stanisława Wyspiańskiego. Jako dyrektor znany był z odważnych decyzji repertuarowych - wprowadził na scenę krakowską sztuki Witkacego i Pirandella. Można powiedzieć, że umuzykalnił Kraków, organizując przez wiele lat koncerty wirtuozów. Jako dyrektor Teatru im. J. Słowackiego przeszedł do legendy. Ze wspomnień mu współczesnych wyłania się portret "człolwieka renesansu".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ta książka była pierwsza

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2010 22:10
"Sprawa mordu katyńskiego" Józefa Mackiewicza od 6-ego kwietnia w Jedynce, w Lekturach przed północą, a dziś dodatkowo w Wieczorze z Jedynką
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka dla kolekcjonerów sportowych

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2010 11:30
Stare i nowe książki sportowe - Katalog odznak klubów sportowych Warszawy i okolic do 1975 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka w książkach

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2010 16:00
"Ludzie radia" potrafią pięknie mówić o muzyce, okazuje się, że równie dobrze idzie im pisanie o niej.
rozwiń zwiń