Święta Bożego Narodzenia w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 00:53
Szczególni goście. Znakomita muzyka. Rozmowy ważne i interesujące. Życząc Państwu pięknych, rodzinnych Świąt, zapraszamy do spędzenia ich również w towarzystwie Programu 2 Polskiego Radia.
Piero della Francesca, Narodzenie, 1470-1475, National Gallery w Londynie (fragm.)
Piero della Francesca, "Narodzenie", 1470-1475, National Gallery w Londynie (fragm.)Foto: Wikipedia/domena publiczna

Pierwszego dnia Świąt spotkamy się z Ewą Błaszyk - aktorką, piosenkarką, ale i pełną pasji działaczką społeczną. Porozmawamy także ze znakomitym pianistą Adamem Harasiewiczem - jak się okaże, laureat Konkursu Chopinowskiego interesuję się także... astronomią.

Również w środę, 25 grudnia, odwiedzimy Radomsko - miasto, skąd wywodzą się bracia Różewiczowie. Wysłuchamy świątecznego wydania "Płytowego Trybunału Dwójki", zaś wieczorem - porywającego koncertu, podczas którego muzycy z Izraela i Danii pokazali, jak można dziś grać Bacha.

Późnym wieczorem natomiast zastanowimy się nad obecnością dziecka we współczesnej kulurze.

Drugiego dnia Świąt natomiast, 26 grudnia, spotkamy się między innymi z Anną Polony, odwiedzimy dom profesora Władysława Tatarkiewicza, porozmawiamy o sztuce, która staje się sacrum

Podczas świątecznych dni będziemy mieli również okazję wysłuchać kolejnych gawęd profesora Mirosława Perza.

Czytaj także

Kisielewski na Gwiazdkę

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 10:18
- Niech się wali, niech się pali, a w Polsce obchodzi się Wigilię Bożego Narodzenia w tradycyjnej pięknej formie, zawsze takiej samej - pisał Stefan Kisielewski. Jego "Felietony pod Choinkę" czyta w Dwójce Krzysztof Dracz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gawędy wigilijne o domu rodzinnym

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2012 10:00
W czasie Świąt Bożego Narodzenia, a szczególnie Wigilii, wracamy tam dosłownie, a może już tylko pamięcią. Dom dzieciństwa, miejsce, skąd się wywodzimy, rodzinne gniazda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Choinka ministra, barszcz dyrygenta

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 23:00
O tym, jak spędzali dawne Święta, opowiadali w Dwójce ludzie polskiej kultury. Swoimi osobistymi wspomnieniami podzielił się między innymi Bogdan Zdrojewski.
rozwiń zwiń