X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Popowa-Zydroń: najlepiej gra mi się przed studentami

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 17:00
– Niezbyt dobrze znoszę estradowy stres. Najbezpieczniej czuję się wśród uczniów, jestem wtedy najbardziej otwarta – mówiła pianistka i pedagog prof. Katarzyna Popowa-Zydroń.
Audio
  • Katarzyna Popowa-Zydroń: najlepiej gra mi się przed studentami (Five o'clock/Dwójka)

– Sytuacja jeden na jeden podczas lekcji stwarza pewną intymność i mam poczucie, że wtedy gram najlepiej – wyznała artystka. – Oczywiście mam wielką ochotę dzielić się muzyką, którą mam w sobie, ale ten kontakt jest najpełniejszy, gdy jestem ze studentami. Poza tym rozumieją oni najmniejsze detale, które w koncertowym wykonaniu nie zawsze docierają do każdego odbiorcy – tłumaczyła.

Z pewnych powodów prof. Katarzyna Popowa-Zydroń nie rezygnuje jednak z występów na estradzie. – Uważam, że nie mogłabym dobrze służyć uczniom, gdybym nie konfrontowała się z tym stresem, który oni także przeżywają. Trzeba im powiedzieć, jak sobie z tym poradzić – mówiła.

Pianistka, która od ponad dwóch dekad prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a od 2015 r. jest przewodniczącą jury Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, opowiadała w Dwójce o pracy ze studentami oraz m.in. o tym, dlaczego do dziś cieszy się, że nie weszła do finału Konkursu Chopinowskiego w 1975 r.

***

Tytuł audycji: Five o'clock

Prowadzi: Agata Kwiecińska

Goście: Katarzyna Popowa-Zydroń (pianistka, pedagog), Michał Szymanowski, Jakub Kuszlik i Adam Kałduński (studenci Katarzyny Popowej-Zydroń)

Data emisji: 3.06.2017

Godzina emisji: 17.00

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Tarnawska, Chopin i wybór nie własny

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 13:00
- W szkole muzycznej uważano mnie za dziecko bardzo zdolne, ja nigdy nie miałam poczucia, że jestem nadzwyczajna. Gdy przyszedł moment wyboru drogi, zadecydowali za mnie rodzice - mówi pianistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest rzecz, której oboista nie pozwoli dotknąć nikomu"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 15:00
- Stroik to dusza oboju i musi pozostawać pod pełną kontrolą muzyka – mówił w Dwójce Marek Niewiedział. Oboista przeprowadził w Dwójce pokazową lekcję gry na tym instrumencie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komu Anna Radziejewska odradza zawód śpiewaka?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 14:48
- Na poziomie egzaminu wstępnego zwracam uwagę, czy głos i osoba są interesujące - mówiła w audycji "Five o'clock" ceniona śpiewaczka, która prowadzi klasę śpiewu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
rozwiń zwiń