Barok i wiolonczela. Spotkanie z Jarosławem Thielem

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 20:30
Gościem "Five o'clock" jest dyrektor artystyczny Wrocławskiej Orkiestry Barokowej. Transmisja spotkania na antenie Dwójki.

Czym jest wykonawstwo historycznie poinformowane? Wąską specjalizacją, modą, a może stylem życia? Zastanowimy się nad tym wraz z Jarosławem Thielem - barokowym wiolonczelistą, szefem Wrocławskiej Orkiestry Barokowej i współpracownikiem wielu znakomitych europejskich zespołów instrumentów historycznych.

Jarosław Thiel jest też pedagogiem, prowadzi klasę barokowej wiolonczeli w Akademii Muzycznej w Poznaniu i właśnie ze swoimi wychowankami wystąpi w Studiu im. Władysława Szpilmana w sobotę 18 listopada.

***

Na audycję "Five o'clock" zapraszamy w sobotę (18.11) w godz. 17.00-19.00. Program poprowadzi Agata Kwiecińska.

Czytaj także

Katarzyna Popowa-Zydroń: najlepiej gra mi się przed studentami

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 17:00
– Niezbyt dobrze znoszę estradowy stres. Najbezpieczniej czuję się wśród uczniów, jestem wtedy najbardziej otwarta – mówiła pianistka i pedagog prof. Katarzyna Popowa-Zydroń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dawna Hiszpania z zespołem Jacaras

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 19:10
W "Five o'clock" spotkaliśmy się z prof. Piotrem Zaleskim, który od wielu lat prowadzi klasę gitary klasycznej w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Perkusyjna (r)ewolucja wg prof. Stanisława Skoczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 12:00
Gościem audycji był profesor, który wykształcił wielu znakomitych perkusistów i wprowadził do świata polskiej perkusji liczne nowości. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Arkadiusz Krupa. Na przekór babci, oboistą został

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 11:00
- Dlaczego gram na oboju? Moja babcia umiała grać na fortepianie i jej uwagi na temat mojej uczniowskiej gry bardzo mnie peszyły. W końcu więc wybrałem sobie instrument, na którym się babcia nie zna - powiedział w Dwójce Arkadiusz Krupa.
rozwiń zwiń