X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Atom String Quartet: gramy i w filharmoniach, i w klubach, i w radiach czasem też

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 06:00
- Czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu - mówi o nich Jan Ptaszyn Wróblewski. Atom String Quartet, jeden z nielicznych na świecie i pierwszy w Polsce, kwartet smyczkowy grający jazz, wystąpił w "Five o'clock".
Atom String Quartet: gramy i w filharmoniach, i w klubach, i w radiach czasem też
Foto: facebook.com/Atom String Quartet


- Miałem straszne wątpliwości, gdzie my to będziemy grać? Przecież ani w filharmonii, ani w klubie. Kto będzie chciał tego słuchać? Okazało się, że gramy i w filharmoniach, i w klubach, i w radiach też czasem - mówił w Dwójce Krzysztof Lenczowski.
Atom String Quartet od czterech lat wykonuje głównie własne kompozycje, inspirowane rytmami latynoskimi, folklorem irlandzkim, melodiami hiszpańskimi oraz motywami z różnych regionów Polski. Kilkanaście dni temu otrzymali Fryderyka za album "Places", zaraz potem wystąpili w Dwójce, w audycji "Five o'clock".
Kwartet smyczkowy jest jednym z najpoważniejszych, najsilniej związanych ze światem muzyki klasycznej zespołów. Na dwoje skrzypiec, altówkę i wiolonczelę od drugiej połowy XVIII stulecia powstawały najambitniejsze, najbardziej wymagające i intelektualnie wyrafinowane kompozycje.
Ale kwartet smyczkowy może być też zespołem jazzowym. Choć, gdy muzycy z Atom String Quartet zaczynali, myśleli, że to może się nie udać. - W końcu zabrzmiało. Miałem gotowe motywy, tylko musiałem je przearanżować. Mieliśmy co grać na pierwszej próbie, to jest zawsze dobry znak - mówił Dawid Lubowicz w "Five o'clock".
Z grupą Atom String Quartet, czyli z Dawidem Lubowiczem, Mateuszem Smoczyńskim, Michałem Zaborskim i Krzysztofem Lenczowskim, rozmawiała Agata Kwiecińska.

Atom
Atom String Quartet w Dwójce, fot. Grzegorz Śledź/PR2
Zobacz więcej na temat: Jazz koncert MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa płyta Diany Krall z historią w tle

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 11:01
"Glad Rag Doll", najnowszy krążek kanadyjskiej wokalistki i pianistki jazzowej Diany Krall, trafi do sklepów 2 października. W listopadzie piosenkarka wystąpi w Warszawie, Gdyni i Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Stankiewicz i Janusz Strobel zagrali w Trójce - zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2012 20:05
On - wybitny gitarzysta i kompozytor, ona - jazzowa wokalistka młodego pokolenia. Efekty ich współpracy usłyszeliśmy na antenie Trójki
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sylwester Ostrowski Quintet zagrał w Trójce - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2013 20:05
Sylwester Ostrowski Quintet feat. Piotr Wojtasik wystąpili w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy do zobaczenia nagrania wideo i galerii zdjęć z koncertu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stańko zagra na cześć Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 09:32
13 maja w Teatrze Polskim w Warszawie Tomasz Stańko zagra utwory z albumu "Wisława", będącego hołdem dla polskiej noblistki.
rozwiń zwiń