Dzieje Piastów jak opowieści o Tudorach

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 18:00
W audycji z cyklu "Historie alternatywne" spotkamy się z Elżbietą Cherezińską, pisarką powieści historycznych, autorką sagi o Piastach.
Fragment okładki książki Niewidzialna korona Elżbiety Cherezińskiej
Fragment okładki książki "Niewidzialna korona" Elżbiety CherezińskiejFoto: mat. prasowe

Czy o polskich Piastach można opowiadać jak o angielskich Tudorach? O tym porozmawiamy z autorką bestsellerowych powieści "Korony śniegu i krwi" i "Niewidzialnej korony", a także z profesorem Henrykiem Samsonowiczem i Przemysławem Mrówką.

***

Na kolejną odsłonę cyklu "Historie alternatywne" w "Przestrzeniach kultury" zapraszamy w sobotę (16.05) w godz. 12.00-13.00. Audycję poprowadzą Barbara Schabowska i Mateusz Matyszkowicz.

mc/jp

Zobacz więcej na temat: HISTORIA literatura POLSKA
Czytaj także

Profetyzm w literaturze Janusza Zajdla

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 13:00
- Metody, którymi bohaterowie "Paradyzji" oszukiwali komputery, dziś są używane przez Chińczyków do omijania systemów cenzorskich w sieci - mówił w Dwójce Maciej Parowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy w Moskwie. Pożar i kanibalizm

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2015 15:00
- Polska szlachta nie dbała o higienę i krwawo załatwiała sprawy. Nijak ma się to na przykład do okrucieństw II wojny światowej - podkreślał autor powieść historycznej "Samozwaniec".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Historie alternatywne polecam politykom"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 16:00
- Uważam, że ten gatunek jest pożyteczny dla zrozumienia teraźniejszości i przyszłości - mówił w Dwójce Marcin Wolski, autor kilkunastu książek fantastyczno-historycznych.
rozwiń zwiń