Polskie Radio
Section05
Marcin Wolski

NASZ WYWIAD "Walić wyłącznie w jedną stronę". Kabaret w swym szlachetnym wymiarze to historia zamknięta

W ostatnim czasie przez polskie media i portale społecznościowe przetoczyła się fala komentarzy na temat wulgarnego skeczu jednego z popularnych kabaretów. O to czy kabarety jeszcze śmieszą, jaka jest ich kondycja i poziom oraz czego oczekuje publiczność zapytaliśmy Marcina Wolskiego, pisarza, dziennikarza i satyryka. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA satyra kabaret Marcin Wolski

“Powtórka z rozgrywki”, czyli alternatywna historia według Marcina Wolskiego

- Miałem sen w śnie. Przyśniło mi się, że budzę się w swoim byłym mieszkaniu z kobietą, której nie znam. Po dłuższym chwili stwierdzam, że jest to koleżanka ze studiów na którą nigdy nie zwracałem uwagę. Natomiast za oknem jest sierpień 1978 roku - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Wolski, autor książki "Powtórka z rozgrywki". 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Wolski książki literatura historia Polski fantastyka

"Stańczyk zszedł z piedestału do psiej budy"

Sylwester w czasach PRL był obchodzony wesoło i hucznie. Do fryzjera ustawiały się kilometrowe kolejki, panie domu szykowały śledziki, sałatki jarzynowe formowane w kule i gorący bigos z kiełbasą. Na stole jednak królowała czysta wódka i szampan. A w telewizji jeszcze tego samego dnia lub w Nowy Rok, rzesze Polaków zasiadały przed telewizorami, żeby obejrzeć polityczną szopkę noworoczną. O dowcipie politycznym mówił w audycji Nos Kleopatry Marcin Wolski, autor słynnych szopek noworocznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marcin Wolski PRL historia PRL satyra