X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Asli Erdoğan. Literatura na uchodźstwie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 16:12
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy ze znakomitą turecką pisarką i dziennikarką goszczącą na Festiwalu Conrada w Krakowie.
Asli Erdogan odwiedziła Kraków także w lipcu tego roku
Asli Erdogan odwiedziła Kraków także w lipcu tego rokuFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Asli Erdoğan jest niestrudzoną działaczką praw człowieka, a przy tym pisarką-uchodźcą. Jej twórczość jest bardzo zróżnicowana - należą do niej powieści, poezje, opowiadania, proza poetycka, eseje podróżnicze oraz polityczne. Jej dzieła, w dużej mierze ignorowane w jej własnym kraju, zostały przetłumaczone na wiele języków. Aktualnie pisze dla kurdyjskiej, dwujęzycznej gazety "Özgür Gündem", nieustannie spotykającej się z represjami ze strony tureckich władz. Z Asli Erdoğan porozmawiamy w Dwójce po godz. 9.30.

O 8.30 wysłuchamy relacji Kuby Borysiaka z Międzynarodowych Targów Muzyki Świata Womex, które odbywają się w tym roku w Budapeszcie. To najważniejsze międzynarodowe targi world music, a zarazem największa na świecie sieć profesjonalistów związanych z muzyką tradycyjną, etniczną i folk. Co roku odbywają się koncerty, konferencje i pokazy filmów dokumentalnych.

Naszą Folkową Płytą Poranka będzie najnowszy album "Dancing" kapeli Tęgie Chłopy, która kontynuuje tradycje muzyczne Kielecczyzny. Muzyka tego regionu jest żywiołowa, euforyczna, czasem dojmująca i melancholijna, ale zawsze - nieodparcie taneczna. Na płycie pojawił się mistrz i nauczyciel Tęgich Chłopów - Stanisław Witkowski, lider legendarnej kapeli braci Witkowskich, która ogrywała niegdyś wesela i zabawy na wschód od Kielc. Album "Dancing" ilustrowany pracami Andrzeja Bieńkowskiego do zdobycia po 8.45.

Nie zabraknie naszych stałych propozycji: "Pięciu minut nad Biblią" i "Archiwalni", a także przeglądu prasy i tygodników.

Nasz adres: poranekdwojki@polskieradio.pl.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" zapraszamy w sobotę (24.10) w godz. 6.00-10.00. Program poprowadzi Anna Szewczuk.

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Boris Akunin. Żywot literackiego "łotra"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 15:11
– Tym, czego się najbardziej obawiam w życiu, jest nuda, rutyna i perspektywa robienia ciągle tego samego – mówił pisarz Boris Akunin, gość Festiwalu Conrada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwójka i Festiwal Conrada idą pod prąd

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 12:00
Gościem krakowskiego święta literatury jest m.in. tegoroczna zdobywczyni literackiego Nobla - reportażystka Swietłana Aleksijewicz. Spotkamy się z nią także w Dwójce!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksijewicz: nie pytaj skąd czerpię siłę, spytaj...

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 22:00
- Ważne jest, żeby wysłuchać każdego: i kata, i ofiarę, i tego, który się miota między nimi. Stąd wybór tej formy literackiej - mówił w Dwójce o polifoniczności swoich reportaży tegoroczna noblistka Swietłana Aleksijewicz.
rozwiń zwiń