X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Włosko-francuskie szyfry Aleksandra Wata

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 15:51
Gościem kolejnego "Skarbca nauki polskiej" będzie prof. Adam Dziadek, literaturoznawca z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Notatniki Aleksandra Wata znajdują się w zbiorze materiałów archiwalnych w w Yale University i stanowią część Aleksander Wat Papers (zdj. ilustracyjne)
Notatniki Aleksandra Wata znajdują się w zbiorze materiałów archiwalnych w w Yale University i stanowią część "Aleksander Wat Papers" (zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay/domena publiczna

Naukowiec jest beneficjentem programu Kwerenda Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. W ramach tego stypendium przeprowadził w Beinecke Library na Yale University badania nad znajdującymi się tam notatnikami Aleksandra Wata. Zapiski te powstały w latach 50. i 60. XX wieku, kiedy poeta mieszkał we Włoszech i we Francji. Do Beinecke Library przekazała je po śmierci męża Ola Watowa. Dotychczas nikt nie próbował ich odczytać, powierzchownie uznając ich nieważność dla całości dzieła Wata, lub też - co bardziej prawdopodobne - ze względu na wielkie trudności z odszyfrowaniem tekstu.

Prof. Adam Dziadek podjął się tego niezwykle trudnego zadania. W Dwójce opowie o swojej pracy i wnioskach płynących z analizy tych nowych dla literaturoznawców źródeł.

***

Na "Skarbiec nauki polskiej" w piątek (17.06) w godz. 22.30-23.00 zaprasza Katarzyna Kobylecka.

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Emigranci na terenie byłego ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 16:00
Gościem audycji będzie Zuzanna Brunarska - tegoroczna laureatka stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Język wśród dźwięku, czyli retoryka i muzyka

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 15:00
W "Skarbcu nauki polskiej" rozmawialiśmy z Tomaszem Górnym z Wydziału Polonistyki UJ, laureatem konkursu popularyzatorskiego INTER 2015 Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jedlicki i fenomen warstwy inteligenckiej

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 15:45
W 2015 roku w "Skarbcu Nauki Polskiej" rozmawialiśmy o roli inteligentów w procesach modernizacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Bohaterem audcji był prof. Jerzy Jedlicki.  
rozwiń zwiń