Kino i historie imigrantów. Omar Sy o filmie "Police"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 20:33
- Kilka lat temu swoją premierę miał film "Samba", wtedy grałem imigranta z Senegalu, który podejmuje pracę w restauracji. Byłem po innej stronie niż mój bohater w filmie "Police" - podkreślał w Dwójce popularny aktor, opowiadając o swojej najnowszej roli.
Audio
  • Aktor Omar Sy o filmie "Police" (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Beata Kwiatkowska i Omar Sy
Beata Kwiatkowska i Omar SyFoto: PR

helen mirren 1200.jpg
Berlinale. Wyjątkowa rozmowa Helen Mirren z dziennikarką Dwójki

Omar Sy znany z roli w popularnych "Nietykalnych" słynie z kreowania postaci komediowych, ale w lipcu pojawi się film "Police", w którym da się poznać jako aktor dramatyczny. Film Anne Fontaine nawiązuje do nominowanych do Oscara "Nędzników". Reżyserka pokazuje jednak inną perspektywę. W "Nędznikach" obserwujemy losy imigrantów, w filmie "Police" mamy policjantów, którzy aresztują imigranta. Parę policjantów grają Omar Sy i Virginie Efira.

- Cieszę się, że ten temat jest coraz częściej podejmowany przez reżyserów - przyznał w Dwójkowej audycji Omar Sy. - Kiedy oglądałem "Nędzników", na nowo uczyłem się z tego filmu, poznawałem znaną mi, ale zapomnianą sytuację, bo ja emigrowałem 20 la temu. To jest już nowe powietrze dla mnie, już nie znam tamtego świata - wspominał aktor. - Kino spełnia znakomitą rolę, by na nowo pokazać nam sytuację, jakie mechanizmy tym sterują i co tak naprawdę się dzieje - tłumaczył.

Jak zaznaczał jednak, "kino nie jest lekcją pokazową o tym, jak powinniśmy robić, jak powinniśmy się zachować". - Ono pokazuje te bardziej trudne i prostsze sytuacje, byśmy mogli się nad nimi zastanowić. Nasza opinia nie powinna się opierać na generalizowaniu - podkreślał.

W rozmowie również m.in. dylemacie, z którym muszą się zmierzyć główni bohaterowie "Police", czy o współpracy Omara Sy z reżyserką Anne Fontaine. Nie zabrakło także pytań o najsłynniejszy film z Omarem Sy – o "Nietykalnych".

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Gość: Omar Sy (aktor)

Data emisji: 31.03.2020

Godzina emisji: 21.30


Beata Kwiatkowska i Omar Sy Beata Kwiatkowska i Omar Sy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filmem o nim zachwycił się świat, a prawda jest taka...

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 20:50
Abdel Sellou, którego w znakomitej komedii "Nietykalni" zagrał Omar Sy, wcale wyglądem nie przypomina rosłego, wysportowanego aktora. – Jestem przy nim jak mały Shrek – mówił w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Zanussi o Maksie von Sydowie: nigdy nie grał prywatnie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 18:05
- Miał cechę aktorów wielkich: nie było w jego zachowaniu ani chwili chęci ściągnięcia na siebie uwagi - podkreślał Krzysztof Zanussi, wspominając zmarłego 8 marca legendarnego aktora, znanego m.in. z filmów Ingmara Bergmana.  
rozwiń zwiń